Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ämma raha viis erakonda Tartu noor poliitik

Postimees/Scanpix
Postimees/Scanpix
Tartu volikogu reformierakondlasest liige Kristjan Karis avaldas, et tema oli see, kes tunnistas prokuratuuris, et sai Reformierakonnale annetuseks raha ämmalt. Tegemist oli laenuga, mis on praeguseks osaliselt tagasi makstud.
Karis käis tänavu 28. mail omal algatusel riigiprokuratuuris Reformierakonna rahastamisest rääkimas, ta tunnistas, et võttis oma elukaaslase emalt 30 000 laenu. Ta lisas, et ämm ei ole tegelikult rikas, vaid müüs mõne aja eest oma suvila maha, kirjutab Eesti Ekspress

Karis vajas raha selleks, et finantseerida oma kampaaniat 2009. aasta kohalike valimiste ajal.

Nii tema kui ämm kinnitavad, et tegemist oli laenuga ning sellest on praeguseks tagasi makstud kolmandik. Seda tõestab pangakonto väljavõte, kus selgub, et tagasimaksed ämmale algasid mitu kuud enne skandaali lahvatamist.

Karis tunnistas skandaali puhkedes 22. mail ERR-i uudisteportaalile, et on aidanud sarnaselt Silver Meikarile parteil varjatud annetusi puhtaks pesta.

Karis rääkis, et osaldes skeemis seitse aastat tagasi ja tema vahendatud annetuse suuruseks oli 5000 krooni. Seda tunnistas ta ka prokuratuuris.

Kokku tunnistas skeemis osalemist kuus inimest.

Toimetaja: Kadri Masing

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: