Kiviõli Keemiatööstuse kaevandusluba jäi jõusse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Postimees/Scanpix
Tallinna halduskohus jättis Kiviõli Keemiatööstusele Põhja-Kiviõli II mäeeraldisel kaevandamiseks antud loa jõusse.
Kohus ei rahuldanud ärimees Nikolai Reismani ja veel 15 maaomaniku kaebust kaevandusloa  tühistamiseks ning leidis, et Kiviõli Keemiatööstusele keskkonnaministeeriumi poolt väljastatud kaevandusluba on õiguspärane, ütles Kiviõli Keemiatööstuse juhatuse liige Robert Karpelin ERR-i uudisteportaalile.

Maaomanikud tahtsid, et kohus tühistaks keskkonnaministeeriumi käskkirja, millega anti Kiviõli Keemiatööstuse OÜ-le põlevkivi kaevandamise luba Põhja-Kiviõli II mäeeraldisel. Ühtlasi tahtsid maaomanikud, et kohus tunnistaks põhiseadusega vastuolus olevaks keskkonnamõju hindamise ja  keskkonnajuhtimissüsteemi seaduse kaks punkti, mis käsitlevad keskkonnamõjude hindamise reeglistikku.

Halduskohus märkis, et kaevandusluba käsitlenud käskkirjas on seatud nõuded maapõue kaitse ja maavaravarude ratsionaalse kasutamise tagamiseks ning inimese tervisele, varale ja keskkonnale kaevandamisest tuleneva kahjuliku mõju vähendamiseks.

Halduskohtu otsuse saab Tallinna ringkonnakohtus vaidlustada 30 päeva jooksul.

Kiviõli Keemiatööstuse OÜ on Ida-Virumaal Kiviõli linnas tegutsev põlevkivikeemia-, kaevandus- ja energeetikaettevõte. Eelmisel aastal omandas ettevõttest poole Alexela Energia AS.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: