Esimese Anri Rulkovi nimelise preemia saab Triin Ruumet ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Täna algava pimedate ööde filmifestivali (PÖFF) esimene auhind, milleks on Anri Rulkovi nimeline preemia ühele Eesti filmitudengile, läheb Balti filmi- ja meediakooli (BFM) magistrandile Triin Ruumetile.
Ruumet pälvib auhinna inimhinge varjatud poole järjekindla ja loova väljendamise eest filmides "Ülevaade psühhoanalüütilisest teraapiast nr 11. näitel", "Põhja" ja "Teiselpool vikerkaart", teatas Eesti Film 100.

Tegu on eraalgatusliku auhinnaga, mida annavad välja filmiekspert Raimo Jõerand, telerežissöör Indrek Simm, filmiprodutsent Peeter Urbla ja teadlane Aleksander Rulkov, et hoida elus andeka filmirežissööri Anri Rulkovi mälestust.

Preemia suurus on 1000 eurot ja see antakse kord aastas ühele Eesti tudengile, kelle koolitööna valminud filmi(de)s on tunda autori sisemaailma väljendamise otsinguid kõige ehedamal moel. 

Auhind antakse üle tänaõhtusel lühi- ja tudengifilmifestivali "Sleepwalkers" avaüritusel.

Anri Rulkov (1972-2008) lõpetas Tallinna ülikooli filmi- ja video õppetooli Rein Marani dokumentalistide kursuse 2001. aastal. Ta  jõudis oma eluajal teha kolm lühifilmi, olla paljude filmide monteerija ja mitme telesarja režissöör. Ta suri 36-aastasena, olles just alustanud tööd pika mängufilmiga.

Läinud suvel välja antud albumis "Filmirežissöör Anri Rulkov" leidis kirjanik Jan Kaus, et Rulkovi looming moodustab metoodiliselt sidusa terviku, kus filmid esindavad vaid mingi haaramatu niidistiku nähtavaid "kohti".

Nende "kohtade" ja värske laureaadi loominguga on võimalik tutvuda 13. novembril kell 18 Kinomajas Eesti filmi teisipäeva raames korraldatud seansil "Teispoolsuse piiril". Näidatakse filme: "Teiselpool vikerkaart" (režissöör Triin Ruumet), "Väliseesti" (režissöör Raimo Jõerand), "Juliet", "Helmut" ja "Hirm" (režissöör Anri Rulkov).

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: