Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus algas Prima Vista

{{1336631220000 | amCalendar}}
Tartus algas pühapäevani kestev rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista 2012. Tänavuse aasta peateemaks on "ruumID", mis tähendab võimalust siduda nii vaimset kui ka füüsilist ruumi enesemääratlusega, paiku ideedega ning erinevaid kultuuriruume omavahel.
Prima Vista 2012 programm hõlmab kõiki neid seoseid, tuues ühtlasi tähelepanu keskmesse Tartu linna nii tema ruumilises terviklikkuses kui ka eriilmelisuses, vahendasid ERRi teleuudised.

Kuigi eelüritused algasid juba esmaspäeval, oli tänane päev eriline. Taaralinna kogunesid nii kodumaised kirjanikud kui ka külalised välismaalt ja ülikooli raamatukogu ees peeti suurt raamatulaata.

"Ma olen rohkem üksik hunt ja siin ma olen mitte luuletaja, vaid luule tõlkijana. Ma tõlgin oma Belgia sõbra Fran de Critsi luuletusi ja siis kui tema loeb, ma loen tõlkeid vahele," selgitas luuletaja Indrek Hirv.

"Mul on väga hea meel, et saan siin olla. Minu imetlus Eesti vastu sai alguse siis, kui ma lugesin Jaan Krossi ja Jaan Kaplinski loomingut. Ma olen alati tahtnud siia tulla. See on nagu unistuse täitumine," rääkis de Crits.

Frank de Crits, kes on ka Belgias kirjandusfestivale korraldanud, usub, et vahetud üritused on asendamatud. "Sellised üritused on väga tähtsad. Inimesed, kes loevad kodus raamatuid, saavad näha autoreid. Samuti saavad lugejad kirjanikega vahetult suhelda. Siin puudub barjäär," selgitas ta.

Festivalil astuvad üles ka vene armastatumaid lastekirjanikke Grigori Oster, vene kultuskirjanik Jevgeni Griškovets, elava klassiku staatuses saksa bard ja luuletaja Wolf Biermann ning popkriitika trendilooja Simon Reynolds.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: