Kiviõli keemiatööstusel keelati Põhja-Kiviõli karjääris kaevandamine

Põhja-Kiviõli II põlevkivikarjääri alale jäävate maade elanikud taotlevad kohtult Kiviõli Keemiatööstusele väljastatud kaevandamisloa tühistamist, esialgse õiguskaitse korras kohus ka selle keelas.
Märtsi alguses Tallinna halduskohtule esitatud kaebustes ja esialgse õiguskaitse taotlustes palusid Sonda valla maaomanikud, et kohus tühistaks keskkonnaministeeriumi poolt Kiviõli Keemiatööstusele väljastatud kaeveloa Põhja-Kiviõli II mäeeraldisel ning kuni lõpliku kohtuotsuseni peataks kaeveloa kehtivuse.

Tänase määrusega rahuldas kohus kaebajate esialgse õiguskaitse taotluse ja keelas kaevandamise kuni kohtulahendi jõustumiseni.

Kohus ei nõustunud ministeeriumi ja kaevandaja väidetega, et elanike kaebus on perspektiivitu, vaid pidas võimalikuks, et kaevandamine kahjustab kaebajate õigusi pöördumatult.

Keskkonnaministeerium andis Kiviõli Keemiatööstusele uue põlevkivi kaevandamisloa 27. jaanuaril. Vastavalt loale on ettevõttele antud õigus Ida-Virumaal asuvas Sonda vallas 25 aasta jooksul kaevandada põlevkivi 739 hektaril, kus põlevkivivaru on umbes 22 miljonit tonni.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: