Toomas Tamm: esitatud on valefakte ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Suurärimees Toomas Tamm, keda riigiprokuratuur kahtlustab ühe osalisena palgamõrva lavastamises, teatas täna, et ajakirjandusele on esitatud suur hulk valefakte ja sellest tulenevalt tehtud ka valejäreldusi.
Tamme teatel ulatub käesoleval nädalal Eestis avalikuks saanud loo algus mitmete aastate taha. "Kes protsessi pikemalt jälginud teab, et Kiviõli keemiatööstus ei ole saanud riigilt mingisuguseid kingitusi, küll aga on saanud omaaegsete otsuste ja otsustamatuse tõttu palju kahju. Täna on ettevõte santaaži ja surve õhkkonnas sunnitud võitlema nii oma eksistentsi kui töökohtade eest."

"Minu käest - nii otse kui juriidiliste nõustajate kaudu - on aastaid küsitud sadu miljoneid kroone maade eest, mille tegelik väärtus on küsitust kordades väiksem. On selgunud et oponentidel ei ole olnud probleem leida Eestist kinnisvarafirma, kes hindab Kiviõli eeslinnas asuva maatüki väärtuse 780 miljonile kroonile või lugupeetud juriidiline nõustaja, kes Teile silma vaadates küsib ligi 400 miljonit krooni mure lahendamiseks," rääkis Tamm.

Kiviõli keemiatööstuse saatuses on tema sõnul palju inimlikku ja üht suurt Eesti ettevõtet puudutavat traagikat. "Selles loos on palju Ida- Virumaa ja minu oponentide eripärast tulenevaid käitumismudeleid, sh võltsimisi, ähvardusi ja otseseid väljapressimisi. See kõik on teada ka nendele ametkondadele, kelle ülesanne on tuua tõde päevavalgele ja anda süüdlased kohtu alla."

"Kahjuks on praeguseks hetkeks nutikad endised (praegused ?) kurjategijad ja nende poolt manipuleeritavad kaasosalised suutnud tekitada meedias fooni, kus kõiges on süüdlane Toomas Tamm," sõnas Tamm ning lisas, et kriminaalmenetluses juhib kohtueelselt menetlust prokuratuur ning lõppastmes mõistab Eestis õigust kohus.

"Ajakirjandusse paisatud kampaania osana on esitatud suur hulk valefakte ja sellest tulenevalt tehtud ka valejäreldusi. Ühe sellise käesolevaga klaarin, teistega tegelevad asjaomased organid. Erinevalt väidetust ei ole ma Šveitsi kodanik, kuigi tervise huvides olen viibinud selles riigis olulise osa viimastest aastatest. See fakt ei tee mind veel kurjategijaks ega inimeseks, kes soovib uurimisest kõrvale hoida. Olen teadlik, et minule soovitakse Eestis esitada kahtlustus kuriteos. Lähiajal saan tutvuda kahtlustuse sisuga," rääkis Tamm.

ETV saade "Pealtnägija" avaldas, et riigiprokuratuuri kahtlustuse kohaselt üritasid ärimees Oleg Ljadov, kuritegelikus ilmas tuntud Imre Arakas ja veel üks mees lavastada Šveitsi kodanikust suurärimehe Toomas Tamme osalusel tema enda palgamõrva tellimises süüdi ärimees Nikolai Reismani.

Juhtiv riigiprokurör Lavly Lepp ütles, et kriminaalmenetluses uuritakse, kas grupp inimesi on kunstlikult loonud tõendeid, et lavastada ärimees Nikolai Reisman süüdi ärimees Toomas Tamme tapmise tellimises. "Kolmele isikule on esitatud kahtlustused, et nad on loonud kunstlikult süütõendeid ja mõned neist on ka teadvalt valeütlusi andnud," kinnitas Lepp.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: