USA senat ratifitseeris START-lepingu

Ameerika Ühendriikide senat ratifitseeris strateegilise  tuumarelvastuse piiramise lepingu START, mille alusel USA ja Venemaa vähendavad laskevalmis olevate tuumapeade arvu 30% võrra.
Pärast kuid kestnud debatte hääletas leppe poolt 71 senaatorit, sealhulgas 13 vabariiklast, ja vastu 26 senaatorit. Leppe ratifitseerimiseks oli vaja 67 poolthäält, vahendasid uudisteagentuurid.

"See on kõige tähtsam relvastuskontrolli kokkulepe ligi kahe aastakümne jooksul ja teeb meie elu turvalisemaks ning kärbib meie ja Venemaa tuumaarsenali," ütles president Barack Obama, kelle v'älispoliitiliseks võiduks leppe ratifitseerimist peetakse.

Venemaa on valmis START-leppe hääletusele panekuks föderaalkogu mõlemas kojas, teatas president Dmitri Medvedevi pressisekretär Natalja Timakova. Riigiduuma spiiker Boriss Grõzlov ütles, et duuma võib ratifitseerida selle ülehomme, kui saab selleks vajalikud materjalid.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: