Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Savisaar kinnitas kohtumist Slutskiga

TIINA JAAKSON, AK
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kinnitas ajakirjanikele, et kohtus Moskvas Vene riigiduuma väliskomitee esimehe esimese asetäitja Leonid Slutskiga, keda seostatakse Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistusega.

Keskerakonna Venemaa visiidi kohta on esitatud arupärimine välisministrile ja Savisaart ennast oodatakse riigikogu väliskomisjoni ette. Savisaar ütles, et ta ei tee saladust oma vestlusest Leonid Slutskiga. "Esiteks ta rääkis sellest, et ta on Kristiina Ojulandi pikaajaline hea tuttav ja milliseid küsimusi nii riiklikus kui ka isiklikus plaanis on püütud Ojulandi heaks lahendada," rääkis Savisaar. "Teiseks ta rääkis sellest, kuidas Marko Mihkelson ülepäeva helistab ja kõneleb sellest, et Keskerakonnaga ei tohi ikkagi mingeid sidemeid pidada."

Savisaare hinnangul on Res Publica pettunud, et nad ise Moskvas tihedaid sidemeid pole suutnud sõlmida. Savisaar ütles, et Keskerakond sõlmib kevadel koostöölepingu parteiga Ühtne Venemaa. Ühtne Venemaa on Venemaa võimsaim - president Putini partei. Putini võimuparteiga loob Keskerakond ühise majanduskomisjoni, et arutada majandussidemeid sellistes valdkondades nagu gaas, nafta ja raudtee.

Ühtse Venemaa peakorteris toimunud kohtumisel partei liidri, Vene riigiduuma esimehe Boriss Grõzloviga kõneldi Savisaare sõnul ka probleemsetest Eesti-Vene lepetest nagu piiri- ja pensionilepe ning topelttollid. "Igatahes nõustus Boriss Grõzlov sellega, et kõik need kolm lepingut on sellised, mida me peaks suutma lahendada käesoleva aasta lõpus."

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Rein Lang ütleb, et kui omavalitsusjuhid kohtuvad riiklikul tasandil, tuleks sellest informeerida välisministeeriumi. "Kui toimuvad kohtumised riiklikul tasemel, siis antud juhul hr Grõzloviga, siis mina pean täiesti iseenesest mõistetavaks, et sellise kohtumise juures viibiks välisteenistuse diplomaadid ja sellest kirjutataks adekvaatsed memod, mis muutuvad kättesaadavaks kõigile neile, kes Eesti välispoliitikaga tegelevad ja seda kujundavad." Lang lisas, et tema andmetel ei viibinud Eesti diplomaadid Grõzloviga toimunud kohtumise juures.

Eesti poliitikud ei näe midagi halba selles, et linnapea venepoliitikat ajab, kuid ütlevad, et tundlikel teemadel tuleb ajada ühtset välispoliitikat. "Küsimus on lihtsalt selles, milliseid sõnumeid antakse ja me teame väga hästi, kuidas Venemaa kasutab ära just erimeelsusi, ükskõik kas riigisiseselt või riikide vahel," ütles riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: