Ossinovski: riik peaks keelekursuste kvaliteediga tõsisemalt tegelema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Praegu põhimõtteliselt eraturul eesti keele kursusi pakkuvate firmade üle järelvalvet ei eksisteeri. Kehva kursuse läbinud inimene võib täielikult kaotada motivatsiooni keeleõppe jätkamiseks, mistõttu peaks riik õppe kvaliteedi tagamisega tõsisemalt tegelema, leiab haridusminister Jevgeni Ossinovski.

Ossinovskilt küsis tema erakonnakaaslane Jaak Allik riigikogu infotunnis, et ehk oleks mõistlikum keeleinspektsioon uuesti keeleametiks ümber organiseerida, et sel ei oleks mitte ainult hirmutav ja karistav, vaid ka õpetav, eksameid korraldav ja keelepoliitikat kujundav funktsioon.

Minister vastas, et tema ei soovi selle konkreetse ettepaneku kohta praegu seisukohta võtta, kuid talle on selge, et täiskasvanute eesti keele õppe kvaliteediga on probleeme.

"On olnud juhtumeid, kus täiskasvanud on inimesed, keda näiteks keeleinspektsioon on suunanud keelekursustele, on keelekursustel täiesti kenasti see 300 tundi ära käinud ja pärast on leitud, et keeleoskus ei ole absoluutselt paranenud. Selge, et siin ei ole probleem konkreetses inimeses, vaid nendesamade keelekursuste kvaliteedis. Praegu põhimõtteliselt järelevalvet eraturul eesti keele kursuste pakkujate sisu üle – et kuidas ja mil määral saavutatakse need õpiväljundid eesti keele oskuse parandamiseks –, sisuliselt ei ole," rääkis Ossinovski.

"See on loomulikult esile kutsunud ka ääretult palju negatiivset emotsiooni nende inimeste seas, kes tegelikult on tahtnud eesti keelt õppida, on panustanud oma vaba aega ja rahalist finantsi selleks, et eesti keel selgeks saada ja siis pärast mõnda aega on selgunud, et tegelikult see konkreetne koolitaja ei olnud piisavalt hea selleks, et see õnnestuks. Nii et ma usun, et nii riigi poolt toetatavate kui ka laiemalt keelekursuste kvaliteet on asi, millega riik peaks tõsisemalt tegelema," jätkas ta.

Minister lisas, et ta kohtus eile eesti keelenõukoguga ning ta kavatseb seda probleemi arutada ka 18. juunil toimuval kohtumisel keeleinspektsiooniga.

 

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: