Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnumaal sulges uksed probleemsetele lastele mõeldud kool

Foto: Postimees/Scanpix

Pärnumaal jäävad sel aastal suletuks kahe senise koolimaja uksed. Üks neist on Massiaru kool, kus juba möödunud aastal ühtki last ei käinud, teine aga Viira kool Tori vallas, kus õppisid valdavalt riskilapsed teistest omavalitsustest.

Häädemeeste valla Massiaru algkoolis oli juba aastaid vaid mõni õpilane. Juhtus aga nii, et eelmisel õppeaastal polnud seal ühtki õpilast.

Kuna aga kooli kinnipaneku otsus jäi vallal õigel ajal tegemata, oli kool formaalselt alles ja õpetajad ka. See oli pretsedenditu juhtum ja sellest räägiti üle riigi.

Pärnu maavalitsuse haridus- ja kultuuritalituse juhataja Hede Martšenkov ei mäleta oma praktikast sellist juhust.

Seega ei tulnud Massiaru kooli sulgemisotsus kellelegi üllatusena. Teine lugu oli aga Viira kooliga.

Martšenkov rääkis, et tegu oli õpilaskoduga kool ning ta loodab väga, et iga õpilane, kes seal õppis on septembriks oma paiga leidnud.

Viira kooli viimane direktor Valdur Kolla on aga endiselt nende laste pärast mures, kuna tegu oli probleemsete lastega, kes õppisid Viira koolis just selle pärast, et nad saadeti oma kodukoha koolist ära.

Kevadel oli Viira koolis 27 õpilast, kellest Tori valla lapsi oli viis. Neist kaks olid tavalised õpilased, kellele see oli kodule lähim kool, kolm aga probleemset last.

Miks aga kool kinni pandi, kui õpilaste eest maksid nii omavalitsus kui riik?

Valdur Kolla sõnul oli põhjuseks uus koolide rahastusmudel, mille järgi makstakse koolile raha õpilaste pearaha järgi. "Õpilaste pearaha aga ei kata ära seda kulu," ütles Kolla.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: