Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Vabaerakonna esimeheks sai Andres Herkel

Andres Herkel ERR/Ülo Josing
Andres Herkel ERR/Ülo Josing

Eesti Vabaerakonna asutav koosolek võttis täna vastu otsuse, millega MTÜ Eesti Vabaerakonna Algatusrühm reorganiseerus erakonnaks ning erakonna esimeheks valiti Andres Herkel.

Koosolek valis Herkeli erakonna esimeheks 162 poolthäälega, tema vastaskandidaat Alger Tammiste sai 11 häält.

Eesti Vabaerakonna juhatusse hakkab kuuluma 10 inimest, nendeks on Külliki Kübarsepp, Jaanus Ojangu, Jevgeni Krištafovitš, Kalle Pilt, Märt Meesak, Aimar Altosaar, Jüri Saar, Lii Ramjalg, Kristo Krumm ja Emil Rutiku.

Põhikirja kohaselt soovib Vabaerakond olla kodanikeühendustele ja aktiivsetele inimestele avatud platform, et tagada riigi juhtimine võimalikul laial alusel. Erakonna programm kavandab põhjalikke muudatusi riigi poliitilises korralduses ning haldus- ja maksusüsteemis.

Vabaerakonna nimekirjad on nii kohalikel, riigikogu kui ka Euroopa parlamendi valimistel avatud ning selles saavad kandideerida ka kodanikuliikumiste esindajad. Kohalikel valimistel eelistatakse koostööd teha valimisliitudega.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: