ERR Moskvas: Venemaa laiendab kohalolu välismaistel meediaturgudel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Kreml jätkab nähtavalt oma nn pehme võimu kampaaniat maailmas. Üks osa sellest on aina suurem kohalolu teiste riikide meediaturgudel.

Täna läheb Suurbritannias eetrisse uus kanal nimega RT UK. RT on lühend kanali endisest nimest, Russia Today'st. Uue kanali peakontor hakkab olema Londonis ning kuigi kanali nimi ütleb, et fookuses hakkavad olema Venemaa tänast seisu puudutavad saated, märgitakse kanali loomise kohta käivas pressiteates, et keskendutakse ikkagi küsimustele, mis brittidele kõige suuremat muret teevad ja huvi pakuvad, vahendasid ERRi raadiouudised.

RT laienemine Suurbritannia turule on juba teine suurem samm, mille kanal on viimase kuu jooksul astunud. Oktoobri alguses alustati saateid Argentiinas ning laienemine jätkub, kusjuures selleks on ka raha - tuleval aastal tõuseb RT eelarve 41 protsenti.

Kanal on teatanud, et peatselt soovitakse alustada ka prantsuse- ja saksakeelsete saadetega, mis lisanduvad USA-le suunatud ingliskeelsetele, tänasest Suurbritanniale suunatud ingliskeelsetele ning hispaania- ja araabiakeelsetele programmidele.

Lääne meediavaatlejad on Venemaa inforuumi kanalit seejuures nimetanud korduvalt väga selgelt Kremli poliitilise agenda edendajaks. Tänane Moscow Times kirjutab, et üheks näiteks väga erapoolikust info edastamisest on hiljutine dokumentaalfilm, kus jäi kõlama, et Ukrainas toimub venelastevastane genotsiid.

Suurbritannias oli RT aga juba enne uue kanali avamist probleemide ees. Briti meedia järelvalveorganisatsioonil Ofcom on käimas mitmed RT-d puudutavad juurdlused. Näiteks süüdistatakse Vene telejaama Süüria ja Ukraina konfliktide kohta kallutatud info ja liiga vägivaldsete kaadrite edastamises.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: