Tavidi tütarfirmat süüdistatakse pettuses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Valuutavahetuse ja investeerimiskullaga tegeleva Tavidi tütarfirmat Tavex AB süüdistatakse Rootsis raamatupidamispettuses, mille kogusumma ulatub 50 miljoni euroni.

Rootsi politsei majanduskuritegude üksuse Ekobrottsmyndigheten teatel on ettevõtte raamatupidamises puudulikud tõendid kulla ja valuuta ostu kohta kogusummas 386 miljonit Rootsi krooni ehk 41,8 miljonit eurot emafirmalt Tavid ning 78,5 miljoni Rootsi krooni ehk 8,5 miljoni euro ulatuses teistelt müüjatelt 2009. aastal, kirjutab Postimees.

Süüdistus nõuab Tavex AB trahvimist tahtliku hooletuse eest raamatupidamiskohustuse täitmisel kolme miljoni Rootsi krooniga ehk 325 000 euroga.

Tavidi juhatuse liige Kuno Rääk ütles, et neile ei ole täpselt selge, milles süüdistus seisneb, kuna seni pole ametlikku süüdistust saadetud.

"Nii Eestis kui Rootsis oleme auditeeritud tunnustatud audiitorfirma poolt ja nemad on meie aruandlusvormi pidanud seadusele vastavaks," kinnitas Rääk.

Eelmisel aastal Tavid AS-is toimunud maksuameti revisjon tutvus Tavidi kõigi tehingutega tütarettevõtetega ning etteheiteid selles osas ei olnud.

Rääk märkis, et ilmselt on tegemist arusaamatusega, kus põrkuvad nüüdisaegsed tehnoloogiad ja vanemad standardid. "Oleme esitanud kõigi tehingute kohta andmed elektrooniliselt, aga tundub, et oleme sattunud olukorda, kus meilt oodatakse elektroonilise arvepidamise asemel endiselt virnade viisi paberipakke," nentis Rääk.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: