Inimõiguskeskus tunnistas Aleksei Navalnõi poliitvangiks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aleksei (vasakul) ja Oleg Navalnõi Moskva kohtus
Aleksei (vasakul) ja Oleg Navalnõi Moskva kohtus Autor/allikas: AP/Scanpix

Venemaa juhtiv inimõiguskeskus Memorial tunnistas opositsionäär Aleksei Navalnõi ja tema venna Oleg Navalnõi poliitvangideks.

Memorial teatas oma kodulehel, et Navalnõide kriminaalasjas on selgelt näha poliitiline motiiv: Aleksei Navalnõi avaliku tegevuse lõpetamine ning tema tegevusest võimudele tekitatud ohu kõrvaldamine, vahendas Interfax.

Õiguskaitsjad peavad Aleksei Navalnõid poliitvangiks selle pärast, et talle määrati tõkendiks koduarest. Oleg Navalnõid peetakse poliitvangiks tema suhtes kasutatavate kriminaalmenetluse meetodite, kohtuistungi läbiviimise ja kohtuotsuse tõttu.

"Meie hinnangul puudus Navalnõide tegevuses kuriteokoosseis. See oli tavaline majandustegevus, millega seotud vaidlused oleks saanud ja pidanud lahenema tsiviilõiguslikus korras," teatasid õiguskaitsjad.

Mullu 30. detsembril mõistis Moskva kohus Aleksei Navalnõi kompanii Yves Rocher kohtuasjas kolmeks ja pooleks aastaks tingimisi vangi, tema vennale aga sama pika reaalse vanglakaristuse üldrežiimiga koloonias. Oleg Navalnõi võeti kohtus vahi alla. Kuni kohtuotsuse jõustumiseni peab Aleksei Navalnõi jääma koduaresti, tema vend eeluurimisvanglasse.

Hoolimata keelust on Aleksei Navalnõi korduvalt koduarestist lahkunud.

Varem oli Euroopa Parlament oma resolutsioonis nimetanud Navalnõide kohtuotsust poliitiliselt motiveerituks.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: