Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene ülemkohtu presiidium ei tühistanud Navalnõide süüdimõistmist

Aleksei Navalnõi.
Aleksei Navalnõi. Autor/allikas: Alexey Kudenko/Sputnik/Scanpix

Vene ülemkohtu presiidium ei tühistanud opositsionäär Aleksei Navalnõi ja tema venna Olegi kohtuotsust Yves Rocher kohtuasjas, edastas Interfaxi korrespondent.

"Moskva Zamoskvoretski kohtu otsus Navalnõide kohta ja apellatsioonikohtu määrus jätta muutmata," seisis ülemkohtu presiidiumi otsuses, mis kuulutati välja kolmapäeval pärast ülemkohtu eesistuja esildise arutamist seoses Euroopa Inimõiguste Kohtu otsusega.

Zamoskvoretski kohus tunnistas 30. detsembril 2014 Navalnõid süüdi kelmuses ja rahapesus.

Kohtuasi puudutas Prantsuse kosmeetikafirma Yves Rocher' Vene tütarettevõttelt Yves Rocher Vostok 26,7 miljoni rubla ning ettevõttelt Multiprofile Processing Company enam kui 4,4 miljoni rubla väljapetmist ja rahapesu.

Vene juurdluskomitee väitel legaliseeriti summad ettevõtte Kobjakovskaja Fabrika Po Lozopleteniju kaudu, mida kontrollivad Navalnõi vennad ja nende sugulased.

Yves Rocheri teatel ei ole firma Navalnõi tegevuse tõttu kahju kandnud.

2017. aasta oktoobris leidis Euroopa inimõiguskohus Navalnõide protsessi olevat ebaõiglase ja mõistis neile Vene riigilt välja 80 000 eurot valuraha. Muuseas tunnistati Vene kohtu otsus meelevaldseks ja põhjendamatuks.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: