Riik eraldas usuliste ühenduste tegevustele 100 000 eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Metropoliit Stefanus Autor/allikas: Toomas Kokovkin

Siseministeerium eraldas usulistele ühendustele 100 000 eurot, mille eest renoveeritakse palvekodasid, koolitatakse vaimulikke, toetatakse kristlikul kasvatusel põhinevaid koole ja koostatakse trükiseid.

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) saab 10 000 eurot, mille abil korraldatakse näiteks Suure-Jaani laulupäev ning arendatakse perekeskuse ja diakooniatalituse tegevusi.

Eesti Apostlik-Õigeusu Kirik saab samuti 10 000 eurot, mis võimaldab välja anda perioodikaväljaannete ja trükiste sarja „Ajalugu ja teoloogia“, koostada köstrite ja koorijuhtide andmebaasi ning arendada veebilehte.

Mitu usulist ühendust küsis toetust ruumide renoveerimiseks ning teiste seas sai Kallaste Vanausuliste Kogudus 4500 eurot pühakoja renoveerimise jätkamiseks ning Mustvee Halastuse ja Püha Kolmainsuse Ainuusu Kogudus 2500 eurot abihoone katuse ja lae remondiks.

Toetust saavad ka mitu kristlikul kasvatusel põhinevat kooli. Näiteks Püha Johannese Kooli Sihtasutusele eraldatakse 4000 eurot õppe- ja kooliruumide sisustamiseks ning õppevahendite soetamiseks. Samuti rahuldas ministeerium Tartu Katoliku Hariduskeskuse taotlus spordiinventari hankimiseks.

Toetust said taotleda usulised ühendused ja nende tegevusi toetavad mittetulundusühingud ja sihtasutused.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: