Neljas EELK perekeskus avati Jõhvis

Foto: Rene Kundla/ERR

Jõhvis asuva Sihtasutuse EELK Perekeskuse Virumaa osakonnas aidatakse keerulisse olukorda sattunud peresid ja nende liikmeid ning õpetatakse, kuidas konflikte ennetada.

Jõhvi kiriku pastoraat on Tallinna, Tartu ja Haapsalu kõrval neljas koht, kus EELK perekeskus oma uksed avas. Viru praost Tauno Toompuu ütles keskusele lapivaipa kinkides, et just selliste ettevõtmiste abil saabki kirik inimesi veelgi paremini teenida.

"EELK perekeskus on minu subjektiivsel hinnangul meie kiriku viimase 20 aasta suuremaid õnnestumisi. See on just midagi sellist, mida kirik peab tegema. Sirutuma kogukonda, kuulama, millised on inimeste vajadused, ning minema ja aitama neid," ütles praost.

Nii nagu luteri kirikute uksed on jumalateenistuste ajal avatud kõikidele soovijatele, hoolimata nende usutunnistusest, ei pea ka perekeskusest abi saamiseks olema kristlane.

"Eelkõige oleme keskendunud laste heaolule. Aga nii või teisiti on ju laps see, kes on perekonnast sõnumi tooja. Ja kui tuleb laps, siis me hakkame tegelema ka perekonnaga, olgu selleks siis pereteraapia või individuaalnõustamine või rühmatöö. Kõike seda meil siin tehakse," ütles SA EELK Perekeskuse juhatuse liige Velda Veia.

"Meie keskustesse tulevad pered, kellel on tekkinud pereprobleemid, mida nad iseseisvalt ei suuda lahendada. Siis nad tulevad nõustamisele, lootes, et nad saavad sellest abi, ja neile tekib vahele nii öelda tõlk. Tõesti see sõna "tõlk" on adekvaatne sõna, sest kui omavaheline suhtlemine on katkenud, siis on vaja kolmandat osapoolt, kes aitaks uuesti kommunikatsioonile," lisas SA EELK Perekeskuse juhatuse liige Jana Võrk.

Konfliktide ennetamiseks on oluline pöörata tähelepanu ennetustööle, ütles Jõhvi Perekeskuse juhataja Merike Kütt. "Meil on siin koolitusi paaridele, lastevanematele, isegi vanavanematele. Koolitustega peaks siiski olema mõnevõrra võimalik igasuguseid konflikte ennetada," rääkis Kütt.

SA EELK Perekeskuse asutaja on Soome misjonär Pia Ruotsala, kes augustikuust jätkab 11 aastaga Eestis saadud kogemuste toel tööd Kambodžas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: