Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Baltimore'is: ametivõimude ja kohalike elanike suhted on üsna pingelised

Foto: ERR

USA-s Baltimore'i linnas eile toimunud rahutuste järel tulid täna sajad inimesed välja vabatahtlikena oma linnaosades koristama.

Eilsed meeleavaldused muutusid rahutusteks väikse grupi vägivaldsete kooliõpilaste tõttu, täna meeleavaldused tõenäoliselt jätkuvad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Baltimore'i linnapildis üldiselt polnud hommikul väga palju tunda, et eile õhtul põlesid siin autod ja noored rüüstasid poode, kuid kui minna ühe konkreetse linnaosa põhitänavale, siis on põlengujäljed ja märatsemise tagajärjed näha igal pool.

"Sellel tänaval minu selja taga toimusid eile õhtul kõige karmimad rüüstamised ja nagu näha, ei ole isegi täna hommikul veel politseinikud siit lahkunud. Piirkonda koristatakse praegu ja kuna ametivõimude ja kohalike elanike vahel on suhted üsna pingelised, siis on need ka kohalikud kirikud ja mittetulundusorganisatsioonid, kes kogu selle koristamisaktsiooni enda peale on võtnud," kõneles Baltimore'is viibiv ERR-i korrespondent Lauri Tankler.

"Ma pakun et neid on pooleks. Siin on palju organisatsioone koristamist korraldanud, kuid paljud nägid lihtsalt üleskutset Facebookis või Twitteris, et me kohtuks kell 9 sel tänaval ja me lihtsalt tulime välja," ütles kohalik elanik Benjamin.

"Ma lihtsalt nägin, et siin on abi vaja ja tulin välja aitama. Ma elan Baltimore'is ja ma mõistsin, et siin on kriis ning kui ma midagi muud teha ei saa, siis vähemasti saan ma aidata alustada koristamist ja olla osa sellest mõtteviisist, et me saame teha head ja aidata inimestel mobiliseeruda paremal viisil," lausus kohalik elanik Erica.

Kuid nii pea kui märulipolitsei otsustas tänava taaskord sulgeda, muutusid muidu niiöelda märulituristid oluliselt valjemaks ja tõenäoliselt on täna oodata uusi meeleavaldusi, sest viha politseivägivalla vastu pole siin vaibunud. Kohalikud elanikud pigem isegi tervitavad tähelepanu, mis saadakse selle tõttu, sest hoolimata rahutustest on see nende jaoks parem lahendus kui järjekordsed politseivägivalla ohvrid.

"Linnal on parem kulutada 40 000-45 000 dollarit poodide taastamisele, kui kulutada 40 000-45 000 dollarit kirstude peale," lausus seal elav Mike.

Paljude jaoks on aga erakordselt oluline anda edasi sõnum, et Baltimore üldjoontes pole üldse selline, nagu eile õhtul videokaadritest näha oli.

"Vägivald on sensatsiooni jaoks hea, kuid see ei näita seda, milline meie linn on. Nemad esindavad meie linna," kinnitas Benjamin.

Tänasest kehtib Baltimore'is keelutund, mis tähendab, et ilma hädaolukorrata on alates kümnest õhtul tänavatel viibimine keelatud.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: