Leedus tabati FSB spioon ({{contentCtrl.commentsTotal}})

FSB.
FSB. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Leedus vahistati spionaažis kahtlustatuna Venemaa kodanik N.F (s. 1977), kes on Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) koosseisuline töötaja.

Leedu riikliku julgeolekuameti keerulise operatsiooni tulemusena koguti ning anti prokuratuurile üle andmed, mis annavad alust arvata, et 29. aprillil kinni peetud FSB-lane teostas Leedu-vastast spionaaži, et imbuda Leedu riigiasutustesse, sealhulgas õiguskaitse- ja luureasutustesse, vahendas rus.delfi.lt.

Vilniuse ringkonnakohus rahuldas 30. aprillil prokuröri taotluse ja lubas kahtlusaluse kolmeks kuuks vahi alla võtta.

Leedu võimud peavad võimalikuks, et Venemaa tahtis manipuleerida ja avaldada mõju Leedu kõrgema taseme otsuste tegemise protsessile.

"Antud juhul tabati koosseisuline töötaja, kes, nagu võib aru saada, ei omanud diplomaatilist katet, vaid lihtsalt töötas Leedu territooriumil ja peeti kinni," ütles Leedu parlamendi julgeoleku- ja kaitsekomisjoni liige Arvidas Anušauskas.

Leedu poliitikud on varem korduvalt teatanud, et Vene luure tegutseb riigis aktiivselt. Samas pole varem venemaalasi spionaažis kahtlustatuna kinni peetud, vahendas BBC.

 

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: