Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome justiitsminister: varjupaigataotlejad on turvalisusrisk

Soome justiits- ja tööminister Jari Lindström
Soome justiits- ja tööminister Jari Lindström Autor/allikas: valtioneuvosto.fi

Soome töö- ja justiitsminister Jari Lindström (Põlissoomlased) ütles, et politsei uurib praegu umbes kümmet vägistamisjuhtumit, milles kahtlustatav on varjupaigataotleja, ja nimetas varjupaigataotlejaid turvalisusriskiks.

Politsei teatas täna, et Päris-Soome maakonnas Raisios kahtlustatakse varjupaigataotlejat 14-aastase tüdruku vägistamises, vahendas Yle uudisteportaal.

Meedia andmeil uurib politsei Põhja-Pohjanmaal Kempeles samuti vägistamist, milles kahtlustatav on varjupaigataotleja. Lindström on nende kuritöökahtlustuste pärast väga mures ja vihane.

"Need teod on armetud ja häbiväärsed ja neid ei või mingil juhul sallida, olgu siis tegija kes tahes," tõdes ta.

Justiitsminister paneb ka imeks, miks vägistamiskahtlustus või isegi vägistamises süüdimõistmine ei mõjuta varjupaigataotluse menetlust.

"Kui ütlen enda isikliku seisukoha, siis see on küll tõesti imelik, aga kehtivad rahvusvahelised lepingud mõjutavad seda," ütles Lindstöm Ylele.

Justiitsminister soovis kodanikke rahustada ja ütles, et ministeeriumis otsitakse parajasti vahendeid esile kerkinud probleemidega tegelemiseks.

"Mingil juhul ei pea kõigile varjupaigataotlejatele silte kleepima. Hea on see, et politsei on oma tööd hästi teinud ja on võtnud kahtlustatavad kinni," ütles Lindström.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: