Oulu politsei hoiatas tütarlapsi välismaalastest meeste eest

{{1543996680000 | amCalendar}}
Soome politseinik
Soome politseinik Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Soomes edastas Oulu politsei haruldase teadaande, milles hoiatas tütarlapsi sotsiaalmeedias tegutsevate välismaise taustaga meeste eest. Teadaanne järgneb juba mõnda aega Soome meedia tähelepanu pälvinud seksuaalkuritegude juhtumitele.

Politsei avaldas lootust, et selline hoiatus ei häbimärgistaks kõiki välismaist päritolu inimesi, sest hoiatus puudutab peamiselt üht kindlat seltskonda, vahendas Yle.

Hoiatuses rõhutatakse, et lisaks tütarlastele endile peaksid sotsiaalmeedias toimuval silma peal hoidma ka lapsevanemad.

Politsei selgitas, et Oulu piirkonnas on viimasel ajal ilmsiks tulnud mitmeid juhtumeid, kus välismaist päritolu mehed, kes sageli isegi soome keelt ei oska, meelitavad endast selgelt nooremaid alaealisi tütarlapsi endaga suhtlema. Halvimal juhul on sellised suhted toonud kaas kahtlustused rasketes seksuaalkuritegudes.

Hetkel uurib Oulu politsei kolme erinevat juhtumit, mille puhul kahtlustatakse välismaalastest mehi laste vastu suunatud seksuaalkuritegudes.

Seitse meest on praegu vahi all kahtlustatuna lapse seksuaalses ärakasutamises ja vägistamises raskendavatel asjaoludel.

Lisaks sellele uurib politsei kaht erinevat juhtumit, kus on ka kaks erinevat kahtlustavat. Mõlemad juhtumid leidsid aset novembri keskel Oulus Tuira linnaosas.

"Need kahetsusväärsed juhtumid on üks põhjus, miks otsustasime selle pressiteate edastada," kommenteeris Oulu politseijaoskonna ülemkomissar Markus Kiiskinen.

Kiiskinen lisas, et kahtlustatavate puhul on alust arvata, et nad on omavahel tuttavad. Samuti ühendab neid juhtumeid asjaolu, et täisealised kahtlustatavad võtsid alaealiste tütarlastega ühendust sotsiaalmeedia abil.

"Jutt käib kümnetest juhtumitest. Politseile laekub informatsiooni meelitamisest ja ebameeldivatest katsetustest. Kõik ei pruugi siiski kaasa tuua eeluurimist. Juurdlus algatatakse nende juhtumite puhul, kus kohtumine on kokku lepitud ning alaealist on juba ahistatud," rääkis ülemkomissar.

Informatsiooni juhtumite koha on andnud politseile nii lapsevanemad kui ka mõnel juhul sotsiaaltöötajad.

Yle kirjutas pikemas kokkuvõttes, et kõik kannatanud on nooremad kui 15 eluaastat ning kõigi kolme juhtumi kahtlustatavad on tulnud Soome kas pagulaste või varjupaigataotlejatena.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: