Tallinna transpordikool on tööstushariduskeskusega ühinemise tõttu tuleviku pärast mures ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Toomas Huik/Postimees/Scanpix

Tallinna transpordikooli kollektiiv on mures, sest ühinemine Tallinna tööstushariduskeskusega tekitab tuleviku suhtes ebakindlust. Ehkki ühinemisotsusel haridusministri allkirja veel ei ole, on juba kindel, et Transpordikool kolib Kristiine linnaossa.

Eesti üks vanemaid kutseõppeasutusi, Tallinna transpordikool kaob järgmisel õppeaastal minevikku. Nii eesti- kui venekeelset õpet pakkuv kool kolib tööstushariduskeskusega ühte majja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Poolesaja liikmeline õpetajaskond on tuleviku pärast mures, sest väidetavalt on tööd lubatud vaid mõnele kutseõpetajale, üldainete õpetajatele kohti ei jaguvat. Uues koolis on käidud ka tutvumisvisiidil.

"Oli selline ekskursioon, kus mitte kõik ei käinud, aga pärast paljud inimesed ütlesid, et me ei taha, see on hoopis teistsugune kool, keegi ei saa pakkuda meile samasuguse väärtusega kooli nagu meie oma on. Siin on traditsioonid, see on Eesti vanim kutsekool oma kollektiivi ja atmosfääriga," rääkis transpordikooli õpetaja Jekaterina Dantševa-Ustrikova.

Muutused ei ole meelepärased ka paljudele transpordikooli õppuritele - kesklinna on mugav kooli käia ja ebakindel on uue kooli õppekvaliteet.

"Mulle väga meeldib see kool, sest siin õpivad minu sõbrad ja juba ammu tahtsin siin, ainult siin õppida," ütles Anastasia.

"Ma ei tea, millised on seal õpetajad, mida seal õpetatakse - see on väga suur mure," selgitas Jekaterina, mis talle koolide liitumise juures ei meeldi.

Haridusministeeriumi kinnitusel tähendab kahe kooli ühinemine seda, et kõik saavad edasi töötada ja õppida. Liitmisvajaduse tingib vähenev õppurite arv, sarnased erialad tuleb kokku koondada sinna, kus on paremini varustatud praktikabaas.

"Kõik õpilased saavad minna üle tööstushariduskeskusesse, seal oma õpingud lõpetada ja tegelikult ka kogu kollektiiv läheb ühinemise käigus üle uude kooli. Ja otse loomulikult, aja möödudes on võimalikud teatud muutused, aga seda me täna ei oska ette prognoosida," rääkis ministeeriumi kutseharidusosakonna juhataja Helen Põllo.

Kahe kooli ühinemisotsus peaks haridusministri allkirja saama lähinädalatel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: