Valitsus ei kaeba Estonian Airi riigiabi otsust edasi

{{1453120943000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel mitte edasi kaevata Euroopa Komisjoni otsust, et et Estonian Airile antud riigiabi oli ebaseaduslik.

Euroopa Komisjoni otsuse tühistamishagi õigus on nii valitsusel kui ka Estonian Airil.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo teatas, et Eesti vabariik ei kaeba otsust edasi, kuna Estonian Air on tänaseks pankrotis ning võimalik vaidluse tulemus seda enam ei muudaks.

„Riigi poolt Euroopa Komisjoni otsuse tühistamishagi oleks üsna väheviljakas, kuna Estonian Air on pankrotis ja seda ükski võimalik areng enam ei muuda. Samuti oleks meil tagasinõude osas kahetised ja osaliselt vastandlikud huvid," selgitas majandusminister Kristen Michal.

Edasivaidlemise õigus on ka Estonian Airil, kellel vaidluse edukuse puhul oleks võimalik saavutada majanduslikult parem tulemus väiksematele võlausaldajatele ning vähendada ettevõttelt väljanõutavat raha.

Estonian Airi pankrotitoimkonnale edastatakse riigi tellitud õiguslikud analüüsid seisukoha võtmiseks ja seejärel saab ka ettevõte teha otsuse tühistamishagi esitamiseks.

"Kui vaidlus osutuks edukaks, siis pankrotiprotsessis tagasinõutav summa maksumaksja jaoks väheneks. Et see tähendabki, et riigi positisioon on siin mõnevõrra vastandlik. Seetõttu riik otsustas, et me ei kaeba edasi. Aga Estonian Air, kellel on ka majanduslikult suurem huvi seda teha, siis Estonian Air saab seda kaaluda," rääkis Michal hiljem "Aktuaalsele kaamerale".

"Kui mingil põhjusel peaks osa sellest vaidlusest osutuma edukaks, siis kaitseksid nad eelkõige väiksemate võlausaldajate huve. Seda nad saavad ise arutada," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: