Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Küsitlus: enamik venelasi pole Litvinenko surmast kuulnudki

Aleksandr Litvinenko (1962-2006) enne surma haiglas.
Aleksandr Litvinenko (1962-2006) enne surma haiglas. Autor/allikas: AFP Photo/Scanpix

Üle poole venelastest ei usu Suurbritannia kohtule esitatud Aleksandr Litvinenko mõrva juurdlustulemusi, mis viitavad Vene ametnike osalusele endise luuraja tapmises, selgus uuringufirma Levada küsitlusest.

71 protsenti vastanutest ei olnud Litvinenko surmast kuulnudki, selgus uuringust. 29 protsenti olid sellest kuulnud, sellest kolm protsenti jälgis juurdlust tähelepanelikult.

12 protsenti küsitluses osalenud venelastest usub Vene võimude "osalist heakskiitu" Litvinenko kõrvaldamiseks. 36 protsenti küsitletutest ei osanud sellele vastata.

Nende seast, kes olid juhtumist kuulnud, ei uskunud kohtu süüdistusi 59 protsenti.

Litvinenko mürgitati radioaktiivse polooniumiga 1. novembril 2006, kui jõi ühes Londoni hotellis teed, mis sisaldas surmavat kogust polooniumi isotoopi 210 ja suri kolm nädalat hiljem haiglas. Ohvri lesk väidab, et tema abikaasa töötas surma ajal Briti välisluureteenistuse MI6 heaks ja tapeti Moskva käsul.

Briti kohtunik Sir Rober Owen ütles 21. jaanuaril avaldatud uurimisraportis, et tema käsutusse jõudnud tõendite põhjal kiitsid Litvinenko tapmise korraldamise "tõenäoliselt" heaks FSB toonane juht Nikolai Patrušev, kes on praegu Putini julgeolekunõukogu eesimees, ja riigipea Vladimir Putin.

Uuring viidi läbi 22.-25. jaanuaril ning selles osales 1600 inimest.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: