Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EL-i saadik peab "snaiprivideot" tülgastavaks, Kadõrov aga kritiseeris Instragrami keskkonda video kustutamise eest

Sihikul on Venemaa opisitsioon
Sihikul on Venemaa opisitsioon Autor/allikas: Video stoppkaader

Euroopa Liidu suursaadik Moskvas Vygaudas Ušackas teatas, et peab Tšetšeenia juhi Ramzan Kadõrovi poolt tehtud ähvardavat vihjet opositsioonipoliitik Mihhail Kasjanovi aadressil vastuvõetamatuks ja tülgastavaks, ning kutsus Venemaa võime üles koheselt juhtunule reageerima. Kadõrov aga kritiseeris Instagrami keskkonda oma video kustutamise eest.

"Euroopa Liidu saadik Venemaal Ušackas leiab, et Kadõrovi äsjased avaldused Venemaa poliitilise opositsiooni ja kodanikuühiskonna aadressil on demokraatlikus riigis vastuvõetamatud,"
seisab teates, mis edastati pärast EL-i diplomaadi ja Kasjanovi vahelist telefonivestlust, vahendasid Reuters ja BBC.

Tšetšeenia Vabariigi juht Ramzan Kadõrov postitas eile Instagrammi videolõigu, milles opositsioonipoliitik Mihhail Kasjanovit ja ajakirjanik Vladimir Kara-Murzad jälgitakse Strasbourg'is justkui läbi snaiperpüssi optilise sihiku. Kadõrovi filmitud videolõiku on Vene opositsioonipoliitikud nimetanud tapmisähvarduseks ning Kasjanov on nõudnud avalikku kommetaari ka president Vladimir Putinilt.

Kummalises videolõigus on näha ka Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) liiget, keskerakondlast Mailis Repsi, kelle hinnangul oli samuti tegu selge tapmisähvardusega.

President Vladimir Putinile häälekalt toetust avaldanud Kadõrov on varem öelnud, et Putini kriitikud on Venemaa vaenlased ja reeturid.

Kurikuulus "snaipirivideo" on praeguseks Kadõrovi Instagrami-kontolt eemaldatud. Instagrami teatel rikkus video veebikeskkonna reegleid, mille kohaselt ei tohi teisi inimesi ähvardada.

Kadõrov aga teatas uues postituses, et Instagram on järele andnud USA survele ja et teda "karistatakse" selle eest, et ta julges öelda mõne sõna "USA ketikoerte kohta".

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: