Tšetšeenia kohus tühistas Groznõi elanike võlad Gazpromile

Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov Groznõis keelepäeva tähistamas 2011. aastal.
Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov Groznõis keelepäeva tähistamas 2011. aastal. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Groznõi Zavodski rajooni kohus tegi otsuse, millega rahuldas Tšetšeenia Vabariigi prokuratuuri taotluse kustutada Grožnoi linna majapidamiste võlad Venemaa riikliku gaasiettevõtte Gazprom kohaliku harule.

Prokuratuur põhjendas oma taotlust väitega, et üheksa miljardi rublani (umbes 118 miljoni euroni) ulatuvate võlgnevuste jätkuv väljanõudmine linna elanikelt võib tuua kaasa protestilaine, vahendas venekeelne BBC.

Taotluses leidis prokuratuur ka seda, et tegelikult oleks Gazpromi tütarettevõte pidanud ise kustutama võlgnevused, mille kätte saamine oli lootusetu. Selle asemel aga jätkas ettevõte hoopis võlgade tasumise nõudmist ja tekitas sellega ühiskonnas pingeid, leidis prokuratuur.

Probleem tasumata gaasi- ja elektriarvetega on Tšetšeenias kestnud juba aastaid ning sisuliselt on tasumata arveid kuhjunud alates sajandi algusest, sõjalise konflikti aegadest saadik.

Tšetšeenia Vabariigi juhi Ramzan Kadõrovi pressiesindaja Alvi Karimov nimetas kohtu otsust õiglaseks ning märkis, et see lähtus objektiivsetest andmetest ja realistlikust hinnangust olukorrale ning võttis arvesse asjaolud, mille käigus need võlgnevused tekkisid.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: