Galerii ja videod: Saksamaal põrkas kokku kaks reisirongi, hukkus 10 ja sai viga rohkem kui 80 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1455007135000 | amCalendar}}

Saksamaal Baieri liidumaal põrkas täna kokku kaks reisirongi. Praegustel andmetel on hukkunud 10 inimest, vigastada saanuid on rohkem kui 80.

Õnnetus leidis aset täna hommikul, kohaliku aja järgi kell 7 Bad Aiblingi linnas, mis asub Münchenist umbes 60 kilomeetrit kagus, vahendasid BBC, The Local jt.

Kohaliku meedia teatel paiskus üks rongidest rööbastelt maha ning mitu vagunit läks ümber.

Sündmuskohale saabus palju kiirabitöötajaid ja päästeametnikke ning vigastatute transportimiseks kasutati helikoptereid. Sündmuskoht asub metsa ja jõe vahel ning see asjaolu tegi päästetööd märkimisväärselt keerulisemaks.

Pääste- ja abitöödel osales rohkem kui 500 inimest - politseinikke, meedikuid ja päästeametnikke. Osa abist saabus ka naaberriik Austriast.

Hukkus 10 inimest

Praeguste andmete kohaselt on hukkunud 10 inimest.

Politsei teatas kohaliku aja järgi kell 11.08, et rongidest on leitud kokku 8 surnukeha. Pressiesindaja kinnitas siis, et hukkunute ja vigastatute otsingud on nüüdseks lõppenud. Seega kahe viimase surmajuhtumi näol on tegu raskelt vigastada saanud inimese hilisema surmaga haiglas.

Hukkunute seas on mõlema rongid juhid ning kaks rongisaatjat. Kaks inimest on aga teadmata kadunud.

Vigastatuid oli esialgu arvatust oluliselt vähem

Vigastatute arv on päeva jooksul korduvalt muudetud, sest asjaolude selgitamise järel tunnistasid võimud, et vigastatuid oli esialgselt arvatust vähem.

Alguses teatati 150-st vigastatust, seejärel 120-st ning viimaste andmete kohaselt on vigastatuid natuke rohkem kui 80.

10 inimest kriitilises seisundis, 8 raskes seisundis, kergemaid vigastusi on 63 inimesel.

Kaks inimest on teadmata kadunud.

Kokku oli kahes rongis umbes 150 inimest.

Rongid liikusid otse teineteisele vastu

Rongiõnnetuse põhjus pole veel teada. Kindel on, et rongid liikusid mingil põhjusel otse teineteisele vastu. Mõlemad rongid olid eraettevõtte Meridian lähiliinirongid.

Juhtum tekitas ka märkimisväärse liiklusseisaku, sest lähistel asuvat maanteed suleti ning rongiühendus Holzkircheni ja Rosenheimi vahel peatati.

Sündmuskohal viibinud Baieri ringhäälingu toimetaja Diethard Kühne rääkis, et rongid pole täielikult hävinenud, vaid üks on umbes 10-15 meetrit teise rongi peale paiskunud. Päästjad pidid seega ronima kõrgel rongide otsas, et vigastatuid vagunitest välja tõmmata. Samal ajal aga jätkasid helikopterid edasi-tagasi haiglate vahel lendamist.

Müncheni võimud on kutsunud doonoreid üles tulema kiiremas korras verd loovutama, sest suurõnnetuse tõttu on seda piirkonna haiglates nappima hakanud.

Õnnetuse põhjust uuritakse väga põhjalikult

Saksamaa transpordiminister Alexander Dobrindti sõnul oleks turvasüsteem pidanud ära hoidma olukorra, et kaks vastastikustes suundades liikuvat rongi ühe raja peale satuvad. Asjaolude slgitamiseks korraldatakse põhjalik juurdlus, rõhutas ta pressikonverentsil.

Transpordiminister märkis muuhulgas, et järsu kurvi tõttu polnud rongijuhtidel võimalik vastu tulevat rongi märgata.

Saksa raudtee teatel kontrolliti nimetatud lõigul turvasüsteemi alles eelmisel nädalal ning mingeid puudusi ei tuvastatud.

Baieri liidumaa siseminister Joachim Hermann kiitis ka Austria kolleege, kes sündmuskohale appi tulid.

Liidukantsler Angela Merkel ja Baieri liidumaa peaminister Horst Seehofer avaldasid hukkunute lähedastele kaastunnet. Merkel nentis, et tragöödia puudutas kogu Saksamaad.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: