Lukas: Klaas tahab Pirogovi platsil õllejoomist piirata Seli hotelli tõttu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pirogovi plats Tartus.
Pirogovi plats Tartus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ehkki Tõnis Lukas toetab Tartu linnapea Urmas Klaasi mõtet seada Pirogovi platsil õllejoomisele ajalised piirangud, usub ta, et linnavalitsuse plaani taga on Neinar Seli soov avada seal samas platsi kõrval hotell. Hotelli arendaja lükkab väite tagasi.

Pärast seda, kui Tartu Ülikooli rakubioloogia professor teatas Tartu linnavolikogu istungil, et tal on piinlik väliskülalistega Pirogovi platsist mööda jalutada, võttis linnapea Urmas Klaas seisukoha. Seniseid reegleid, mille kohaselt võis Pirogovi platsil ilma trahvi kartmata õlut juua, peavad muutuma. Klaasi ettepanek on seada ajalised piirangud nii, et Pirogovi platsil võiks lahjasid alkoholseid jooke tarbida alates keskpäevast kuni kella kümneni õhtul.

"Politsei statistika kahjuks näitab seda, et eriti just õhtusel ajal või vastu ööd vägivallaga seotud politsei väljasõidud Pirogovile on suured. See on probleem ja püüame sellele olukorrale leida mõistliku lahenduse," ütles Klaas.

Ka Tartu endine linnapea, tänane Eesti rahva muuseumi direktor Tõnis Lukas toetab piirangute seadmist.

"Ma arvan, et see on mõistlik ja seda võib veel rohkem piirata. Ja võib-olla tõesti kaaluda ka sellel tasemel lõpetamist, sest üliõpilasi ja õppejõudusid on seal ikka kaunis vähe jalga puhkamas ja õlut joomas. Ja linnakodanike tülitamist toimub ka," märkis Lukas.

Samas tõdeb Tõnis Lukas, et ilmselt on Urmas Klaasi ettepaneku taga siiski Neinar Seli ning tema hotell, mis seal samas platsi kõrval juba juunikuus avatakse.

"Ütlesin juba eelmisel korral alkoholipiirangu arutelu juures, et kui see hotell siin lahti tehakse, küllap siis linn teeb ettepaneku ka alkoholi joomise hotelli akende all kas lõpetada või piirata ja näete - nüüd see ettepanek ongi tulnud. Aga väga tänuväärne ettepanek," sõnas Lukas.

Hotelli arendava Neinar Selile kuuluva Toomemäe Kinnisvara aktsiaseltsi juht Ain Tammvere Lukase väljakäidud mõttega ei nõustu. Tema sõnul vähemalt Pirogovi platsilt kostuv laul ja hõiskamine hotellikülastajaid nii ehk naa ei segaks.

"Meie oma hotelli arendamise ja ehitamise käigus oleme arvestanud, kus me asume. Me asume linna südames vanalinnas ja sellest tulenevalt me teame, mis keskkond meie ümber on. Sellest lähtuvalt oleme me oma hoone ehitanud ja projekteerinud nii, et meie hotelli külalistel oleks sees mugav ja mõnus olla," ütles Tammvere.
Ain Tammvere sõnul on peagi avatav hotell võtnud pirogovi platsi ja võimaluse seal õlut juua hoopis üheks enda äriplaani osaks.

"Nii meie hotelli külastajatel kui ka inimestel, kes tahaksid pidada piknikku Pirogovi platsil, on meie hotelli poolt võimalik saada kaasa piknikukorv koos piknikulinaga ja loomulikult sinna korvi juurde kuuluvate asjadega. Ei välista, et seal on ka natuke kraadiga jooke, mida seal platsil võib ka vabalt kasutada," märkis ta.

Kuid mis võiksid olla Pirogovi platsi alternatiivid, ehk kuhu peaks minema tudeng, kes pärast kella kümmet soovib murul istuda ning tähtede all õlut juua. Urmas Klaasi sõnul peaks selliselt juhul vahetama muruplatsi toolide vastu mõnes tänavakohvikus.

Seda, kas kraadiga joogid Pirogovi platsile alles jäävad ning mis kellaaegadel neid seal ikkagi tarbida võib, on aega arutada kuni 9. maini, mil toimub järgmine Tartu linnavolikogu istung.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: