Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome kohus karistas alaealise tüdruku vägistajat ligi 3-aastase vangistusega

Oulu kohtumaja.
Oulu kohtumaja. Autor/allikas: Tiina-Leena Kurki/Yle

Oulu kohtus mõisteti eile välismaist päritolu noormees süüdi 14-aastase tüdruku vägistamises. Kurjategijat karistati 2 aasta ja 10 kuu pikkuse vanglakaristusega.

Vägistamine leidis aset eelmise aasta novembris Põhja-Pohjanmaa maakonnas Kempele vallas, vahendasid Yle, Aamulehti ja Iltalehti.

Noorees võeti kahtlustatavana vahi alla 26. novembril.

Kuriteo sooritamise ajal oli süüdlane noorem kui 18 eluaastat. Noormees mõisteti süüdi raskendavatel asjaoludel (soome keeles "törkeä" - Toim.) sooritatud vägistamises ning lapse seksuaalses ärakasutamises.

Kohus leidis oma otsuses, et süüdistatu teadis, et ohvri näol oli tegu alaealisega. Samuti jõuti järeldusele, et süüdlane sooritas kuriteod ettekavatsetult ning kasutas seejuures ära ohvri tugevat alkoholijoovet.

Lisaks vanglakaristusele peab süüdimõistetu maksma ohvrile 8000 eurot valuraha, samuti peab ta tasuma umbes 4000 euro suurused kohtukulud.

Noormees ise eitas oma süüd ning väitis, et ohver oli vahekorraga nõus. Kohtuprotsessi käigus tuli ka välja, et kurjategija ja ohver tundsid teineteist mingil määral ka varem, sest olid käinud läbi sama noorteseltskonnaga.

Soome meedias on tähelepanu pälvinud ka asjaolu, et sündmuskoha lähistel asub peaminister Juha Sipilä endine maja, mille keskerakondlasest valitsusjuht lubas eelmise aasta sügisel anda varjupaigataotlejate kasutusse, kuid hiljem ta siiski loobus sellest plaanist. Peamise põhjusena tõi ta välja selle, et nimetatud majja paigutatavad inimesed oleksid tõenäoliselt liiga palju meedia huviorbiidis. Praeguseks on Sipilä maja maha müünud.

14-aastase tüdruku vägistamine tekitas Oulu piirkonnas eelmise aasta lõpus palju vastukaja ning moodustas olulise osa sealsest rändekriisi ja põgenike majutamisega seotud diskussioonist. Kuigi alaealise kurjategija nime pole ametlikult avaldatud, siis Soome sotsiaalmeedias on seda tehtud ning nimi viitab Lähis-Ida päritolule.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: