Võltsruupiate vahetamine tõi Tavidile suure kahju ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ruupiad
Ruupiad Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tavidi valuutavahetuspunkt Tallinnas sai mullu jaanuaris ühelt mehelt kahel korral kokku 10,8 miljonit ruupiat kokku 87 000 euro eest, kuid ruupiad osutusid võltsrahaks.

Postimees kirjutab, et mullu jaanuaris astus Tallinnas Aia tänaval asuva Tavidi valuutavahetuspunkti uksest sisse Rainer Viljamaa, kaasas ligi 4,1 miljonit India ruupiat ehk 4096 tuhanderuupiast rahatähte, mille ta vahetas ligi 54 000 euro vastu.

Teller kontrollis rahatähti spetsiaalse masinaga ning vaatas üle käsitsi ja kontroll näitas, et tegemist on ehtsate ruupiatega. Mõni päev hiljem tuli Viljamaa tagasi, seekord juba 6696 tuhanderuupiasega ehk ligi 6,7 miljoniga ning jälle tehti rahatähtedele kontroll ning seegi näitas, et raha kõlbab küll.

Rahapesu ja terrorismi tõkestamise seadusest tulenevalt pidi teller kontrollima raha päritolu ning Viljamaa esitas tellerile müügilepingu, mille järgi oli ta ruupiad saanud tehingu käigus, millega ta müüs maha Mercedes-Benz S63 ning kuna leping ja ruupiad näisid ehtsad, sai Viljamaa Tavidilt veel veidi üle 87 000 euro.

Mõni aeg hiljem tekkis aga probleem, sest Tavid oli müünud rahatähed edasi oma partnerile välismaal, kes vahetas need omakorda sularahaks ühele prouale, sest ka Tavidi partneri kontroll ei näidanud, et rahatähtedel oleks olnud midagi viga. Küll aga tuli see ilmsiks siis, kui too naine proovis rahatähti Indias reisil olles ametlikus valuutavahetuspunktis vahetada, kuid peeti kinni, sest rahatähed osutusid võltsituks.

Kriminaaluurimine viis Viljamaaa kohtu alla, kus ta sai võltsitud raha vahetamise, dokumendi võltsimise ja võltsdokumendi kasutamise eest tingimisi nelja-aastase vangistuse nelja ja poole aastase katseajaga ning ühtlasi peab ta AS-ile Tavid hüvitama kokku 134 000 eurot.

Prouale, kes Indias võltsitud rahatähtede kasutamise eest kinni peeti, kompenseeris juhtunu Tavid ja tema partnerfirma.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: