Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kadõrovit pahandavad kavandatavad Tšetšeenia eelarvekärped

Ramzan Kadõrov
Ramzan Kadõrov Autor/allikas: TASS/Scanpix

Tšetšeeni Vabariigi president Ramzan Kadõrov teatas, et ei ole rahul kavandatavate kärbetega riigi tuleva aasta eelarves.

"Me ei saa olla rahul Venemaa rahandusministeeriumi esitatud eelarve-eelnõuga. Eelnenud aastatel oleme riigi majanduslikku olukorda arvestades nõustunud kõigi ametkonna ettepanekutega. Hoolimata äärmiselt keerulisest sõjajärgsest olukorrast oli Tšetšeenia eelarve kärbitud. Olime sellega nõus," kirjutas Kadõrov Lenta.ru teatel oma Instagrami kontol.

Ta lisas, et samal ajal kiideti heaks täies mahus nii mõnegi sellise regiooni eelarve, kus pole sõjast jälgegi, kusjuures võeti arvesse ka sealsete võimude ettepanekuid.

"Kui eelarvekärbete praktika jätkub, ei suuda riik areneda ja me ei saa täita oma sotsiaalseid kohustusi ega ka Venemaa presidendi Vladimir Putini ukaase," kirjutas Kadõrov The Moscow Timesi teatel.

Tšetšeenia presidendi arvates peaks riiklik programm nende vabariigi majanduse ja sotsiaalsfääri taastamiseks jätkuma, sest on olnud väga tõhus.

"Viimastel aastatel on Tšetšeeniasse ehitatud kümneid, sadu sotsiaalrajatisi, koole ja kliinikuid," kirjutas Kadõrov. "Neis on tänapäevane varustus, mille hoolduskulud on kallid. Selleks on meil raha tarvis".

Tšetšeenia eelarve koosneb juba aastaid peamiselt dotatsioonidest.

Telekanali Dožd veebilehe teatel vastas Kreml Kadõrovi kriitikale, et eelarve peab võtma arvesse kõiki aspekte, mitte ainult eri regioonide huve.

"Asi ei ole nõustumises või mittenõustumises. Küsimus on argumentides, küsimus ei ole seotud ainult Vene Föderatsiooni huvide,ga vaid riigi kogueelarvega, mis on piisavalt keeruline teema, kus tuleb tähelepanu pöörata kõigile aspektidele, mida riigiduuma ka teeb," lausus presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: