Inspektsioon: tööõnnetusi on ülemäära palju ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Margus Ansu/Postimees/Scanpix

Tööinspektsiooni andmetel oli eelmisel aastal Eestis surmaga lõppenud tööõnnetusi 16, kuid sel aastal on see arv suurem.

rein reisberg, Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Rein Reisberg tõdes ETV saates "Ringvaade", et Eestis on tööõnnetusi kindlasti ülemäära palju.

"Ametlik statistika ütleb möödunud aasta kohta 4774, mitteametlik ehk küsitlustega väidab seda, et oli 2,2 korda rohkem ehk umbes 10 000," ütles Reisberg.

Tema sõnul näitavad need andmed, et tööandjad ei anna sageli tööõnnetustest teada. "Kes kardab seda, et tuleb tööinspektor, kes kardab seda, et tehakse trahvi, kes kardab mingite dokumentide vormistamist," põhjendas ta.

Surmaga lõppenud tööõnnetusi oli möödunud aastal 16, kuid sel aastal tuleb neid Reisbergi sõnul ilmselt paraku rohkem.

"Aastad pole vennad. Eesti on suhteliselt väike riik ja nende väikeste numbrite juures on kõikumine siia- või sinnapoole küllalt tavaline. Meil olid küll eelmistel aastatel selliste õnnetuste arv umbes 15 ringis, mitte eriti rohkem, aga see aasta on kurvem," rääkis Reisberg.

Ennekõike on tööõnnetused seotud masinate või muude töövahenditega töötamisega, samuti on ka näiteks kukkumisi.

Tööinspektsioon on alustanud kampaaniat, mis juhib tähelepanu juhendamise olulisusele tööõnnetuste vältimisel.

"Me rõhutame ennekõike juhendamise olulisust, sest statistika ütleb, et iga kolmas tööõnnetus toimub töötamise esimesel aastal. Siin pole juttu ainult noortest, kes tulevad koolist ja kellel vähene töökogemus, vaid ükskõik kellest, kes läheb uuele töökohale," ütles Reisberg.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: