Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Puidurafineerimistehase rajajad taotlevad riigi eriplaneeringut

{{1485848866000 | amCalendar}}
Plaanitava tehase võimalik asukoht Tartu- või Viljandimaal.
Plaanitava tehase võimalik asukoht Tartu- või Viljandimaal. Autor/allikas: Est-For Invest / ERR

Miljard eurot maksva puidurafineerimistehase arendaja Est-For Invest esitas esmaspäeva õhtul rahandusministeeriumile taotluse riigi eriplaneeringu algatamiseks Suur-Emajõe jõgikonda tehase rajamiseks, valitsusel on aega otsustamiseks 90 päeva.

Rahandusministeeriumi planeeringute osakonna juhataja Tiit Oidjärv ütles ERR-ile, et rahandusministeerium kaasab otsuse langetamisel ka keskkonnaministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning eeldatavasti ka justiitsministeeriumi.

"Planeeringu algatamine ei tähenda positiivset ehitusotsust. Juhul kui valitsus otsustab algatada riigi eriplaneeringu, siis peale selle koostamise algatamist algab esmalt võimalike asukohtade võrdlemine ja keskkonnamõju strateegiline hindamine. Kogu planeeringuprotsessi käigus tuleb hinnata asjakohaseid mõjusid ja nende põhjal teha kaalutletud otsused, lähtudes planeerimisseaduses toodud põhimõtetest ja kaasnevatest mõjudest. Planeerimisprotsessile kulub senise praktika põhjal mitu aastat," selgitas Oidjärv.

Kaitseministeeriumi koostab Soodla polügoonile riigi eriplaneeringut, ent selle menetluses on Oidjärve sõnul teatud erisused võrreldes suurtehasega.

Riigi eriplaneering on planeeringuliik, millega alates 1. juulist 2015. aastast otsustatakse riiklikes või isegi rah vusvahelistes huvides olevate suurobjektide rajamise üle. Sellisteks objektideks on nt riigimaanteed, gaasitrassid, kõrgepingeliinid, suuremad elektrijaamad, rahvusvahelised lennujaamad ning sadamad.

Riigi eriplaneeringuga valitakse sellistele objektidele sobiv asukoht ning töötatakse välja detailsem planeeringulahendus. Planeeringu alusel saab anda juba konkreetse objekti rajamiseks vajalikud ehitusload, see tähendab muid planeeringuid objekti rajamiseks enam koostama ei pea.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: