Liitlaspataljoni tarbeks kerkib Tapale Eesti suurim konteinerlinnak ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Briti sõdurid.
Briti sõdurid. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eestisse paigutatava NATO pataljoni lahingugrupi tarbeks püstitatakse Tapa linnakusse suurim Eestisse rajatud militaarotstarbeline konteinerlinnak.

Kaitseväe Tapa linnakus on alustatud Eestisse paigutatava NATO pataljoni lahingugrupi tarbeks püstitatava konteinerlinnaku rajamist, ütles BNS-ile riigi kaitseinvesteeringute keskuse pressiesindaja. Tegemist on suurima Eestis rajatud militaarotstarbelise konteinerlinnakuga, kus hakkab paiknema üle saja staabi-, meditsiini- ja toetuskonteineri. Konteinerlinnak valmib aprillis.

NATO kontingendi ülem, Ühendkuningriigi relvajõudude kolonel Giles R. Harris ütles kolmapäeval ajakirjanikele, et umbes 1200 Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa kaitseväelasest koosnev pataljon jõuab Eestisse järgmise kuue nädalal jooksul ehk aprilli keskpaigaks ning sama aja jooksul jõuab Eestisse ka üksuse tehnika.

NATO pataljoni lahingugrupp hakkab paiknema Tapal ja tegutsema koos 1. jalaväebrigaadiga. Ühendkuningriik panustab üksusesse 800 sõduriga, jalaväe lahingumasinatega Warrior, tankidega Challenger 2 ja taktikaliste luuredroonidega. Aasta esimeses pooles osaleb üksuses Prantsusmaa. Prantsusmaa on teatanud, et nende panuseks lahingugruppi on 300 kaitseväelasest koosnev üksus, mille relvastuses on tankid Leclerc ja soomukid.

Mais võtab pataljon osa kolm nädalalt kestvast suurõppusest Kevadtorm.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: