Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Eestisse jõudsid Ühendkuningriigi tankid ja liikursuurtükid

Ühendkuningriigi rasketehnika saabus Eestisse.
Ühendkuningriigi rasketehnika saabus Eestisse. Autor/allikas: kaitseväe peastaap

Kolmapäeval saabus Paldiskisse rohkem kui 130 ühikut Ühendkuningriigi maaväe tehnikat, mis kuuluvad Eestisse saabuva NATO lahingugrupi relvastusse, sealhulgas tankid Challenger 2 ja liikursuurtükid AS90.

Eestis viibib juba üle 200 Ühendkuningriigi ja 50 Prantsuse kaitseväelast, ülejäänud lahingugruppi kuuluvad kaitseväelased ja nende tehnika saabub Eestisse lähinädalate jooksul.

Lahingugruppi kuulub kokku ligi 1200 liitlassõdurit. Ühendkuningriik on teatanud, et nende panuseks lahingugruppi on rohkem kui 800 kaitseväelasega soomusüksus, mille relvastuses on tankid Challenger 2, jalaväe lahingumasinad Warrior, liikursuurtükid AS90 ja soomukid. Prantsusmaa on teatanud, et nende panuseks lahingugruppi on 300 kaitseväelasega üksus, mille relvastuses on tankid Leclerc, jalaväe lahingumasinad VBCI ja soomukid VAB.

Saabunud tehnika transporditakse Paldiskist edasi 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakusse. Kokku on ühes tehnikakonvois kuni 20 sõidukit, konvoi liikumiskiirus on mitte suurem kui 70km/h. Konvoid liiguvad peamiselt marsruudil Paldiski-Keila-Tallinna ringtee-Peterburi maantee ja Tapa-Loobu maantee.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid möödunud juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada NATO pataljonide lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paiknema hakkava NATO lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani.

Eestit seovad brittide, taanlaste ja prantslastega pikaajalised kaitsealased sidemed ning relvavendlus ühisest osalemisest rahvusvahelisetel sõjalistel operatsioonidel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: