Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskkonnainspektsioon soetab kalapüügi üle valvamiseks mitu väikelaeva

Kalapüük Võrtsjärvel.
Kalapüük Võrtsjärvel. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Keskkonnainspektsioon ostab seitse väikelaeva, mida hakatakse kasutama Eesti rannikuvetes keskkonnakaitse patrullpaatidena kalakaitse eesmärgil.

Väljakuulutatud riigihanke dokumentides seisab, et laevad peavad olema projekteeritud ja ehitatud pidades silmas Eesti rannikuvete iseloomu ning arvestada tuleb kasutuspiirkonda jäävate kiviste ja madalate merealadega.

"Võimalikult pika kasutushooaja tagamiseks peab võimalik olema sõita kergete jääoludega. Nimetatud tingimuste tõttu tuleb erilist tähelepanu pöörata kere võimekusele sellistes oludes töötada. Kõik seadmed ja varustus tuleb paigaldada selliselt, et nende kasutamine ja kasutusele võtmine oleks võimalikult mugav ja operatiivne," seisab riigihanke dokumentatsioonis.

Laeva gabariidid ja mass peavad võimaldama selle transportimist haagisega nii, et selleks pole vaja vormistada erilube. Laeva veeskamine peab olema võimalik ka haagiselt.

Vähemalt kuue inimese jaoks mõeldud laevade pikkuseks on ette kirjutatud 8 – 9 meetrit, süviseks kuni 0,5 meetrit. Materjaliks peab olema merealumiinium. Väikelaevale paigaldatud mootorite võimsuseks on ette nähtud vähemalt 400 hobujõudu.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: