Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas Mayle: Brexitist tulenevat ebakindlust kodanikele tuleb vähendada

EL-i ja Suurbritannia lipuvärvides sall.
EL-i ja Suurbritannia lipuvärvides sall. Autor/allikas: Tim Ireland/Xinhua/SIPA/Scanpix

Peaminister Jüri Ratas ja Ühendkuningriigi peaminister Theresa May arutasid reedel peetud telefonikõnes Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumist, riikide koostööd ning kahepoolseid suhteid.

Peaminister Ratas Theresa Mayle: Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi suhe peab jääma tugevaks ja lähedaseks
31. märts 2017 - 20:12

Ratas ütles Mayle, et esmaoluline on vähendada lahkumisprotsessist tulenevat ebakindlust kodanikele ja ettevõtetele. "Minu prioriteet on nii kiiresti kui võimalik kindlustada üle 10 000 Eesti kodaniku õigused, kes elavad ja töötavad Ühendkuningriigis," ütles Ratas.

Tema sõnul peaks Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi tulevane suhe olema tasakaalus, tugev ja lähedane. "Brexiti sujuv korraldamine on meie kõigi huvides," lisas peaminister.

"Töötame eesistujana selle nimel, et saavutada Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel võimalikult hea kokkulepe. See on meie jaoks ülimalt oluline," sõnas Ratas.

Peaminister tänas Ühendkuningriiki juhtrolli eest NATO lahingugrupi Eestisse tulemisel. "Ühendkuningriigi sõjaline panus Eestis näitab selgelt ja üheselt, et Ühendkuningriik ei lahku Euroopast ning et NATO kollektiivne kaitse ja heidutus on reaalsed."

Ratas kinnitas Mayle,et ettevalmistused liitlasvägede vastuvõtmiseks lähevad plaanipäraselt.

Peaminister avaldas lootust, et hoolimata Brexitist tiheneb koostöö regionaalselt ja kahepoolselt Ühendkuningriigiga. "British Airways'i start London-Tallinn liinil on hea näide sellest ja kindlasti positiivne märk ettevõtetele ja inimestele," sõnas ta.

Peaminister kutsus Theresa May ka Eestisse visiidile.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: