Maksuamet avalikustas suurima käibe ja töötajate arvuga ettevõtted ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1491826080000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Maksu- ja tolliamet avaldab nüüdsest korra kvartalis ettevõtete käibeid ja töötajate arvu. Esimese kvartali andmete järgi oli Eesti suurima töötajate arvuga äriühing Maxima, suurima käibega ettevõte aga Ericsson Eesti.

Maksuameti andmed näitavad, et enim töötajaid on suurtel kaubanduskettidel. Nii Rimi Eesti Foodis kui Selveris on töötajaid üle kahe ja poole tuhande. Maximas leiab rakendust aga lausa 3881 inimest.

Üle 2000 inimese töötab ka Ida-Tallinna Keskhaiglas, turvafirmas G4S, Enefit Kaevandustes ja Swedbankis.

Käibenumbrid olid suurimad Ericsson Eesti ASil - 342,9 miljonit eurot. Ainsana oli üle 300 miljoni euro suurune käive veel Eesti Energial - 311,4 miljonit eurot. Kolmas oli käibe poolest kütuse hulgimüüja Orlen Eesti 214,9 miljoni euroga.

Tööjõumakse tasus kõige enam Telia Eesti, järgnesid Ida-Tallinna Keskhaigla ja Maxima Eesti.

Maksuamet hakkab nüüdsest igas kvartalis avalikustama lisaks tasutud maksude summale veel ettevõtete käibeid ja töötajate arvu. Sellega tahetakse suurendada ettevõtluse läbipaistvust.

Sammu peab kasulikuks ka kaubandus-tööstuskoda, kelle hinnangul muutuvad sel teel ka konkurentsitingimused õiglasemaks.

Tõendiga saab kinnitada enda usaldusväärsust

Seadusmuudatuse tulemusena saab näha majandusaasta aruandes olevat infot viivituseta ja neli korda aastas.

"Nüüd sa saad sisuliselt ikka iga kvartal teada, mis eelmine kvartal toimus. Ja kui sa valid oma tehingupartnereid, siis sa ju tegelikult näed, kas ta eelmises kvartalis on olnud aktiivne või mitte ning mis seal toimub," rääkis MTA peadirektori asetäitja Rivo Reitmann "Aktuaalsele kaamerale".

Uuendusena pakub MTA ka võimalust omandada maksuandmete tõend, kus kuvatakse andmed ettevõtte tööjõu, palga, käivete ja maksuvõla kohta.

"Tõendi väljastamine on hästi lihtne ja automaatne ning kui ettevõtja soovib sellise tõendiga kinnitada oma äripartneritele enda usaldusväärsust, siis see on üks lihtne ja hea meede selleks. Kui palju seda kasutama hakatakse, eks seda näitab aeg," rääkis Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Maksuseaduse muudatuses reguleeriti ära ka maksuvõlgade ette ajatamine. Kui ajatamise taotlus esitada enne maksuvõla tekkimist, siis on intress 11 protsenti tavapärase 22 protsendi asemel.

"Sa ei pea ootama, et sa maksuvõlglaseks jääd, vaid sa juba taotled ette n-ö graafikuga maksmist ja sa ei jää maksuvõlglaseks selle pärast. See on mugavam teenus just oma rahaliste vahendite juhtimisel," selgitas Reitmann.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: