Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: IRL-i juhtpoliitikud kogunesid eriarvamusi selgeks rääkima

{{1491983520000 | amCalendar}}
IRL-i juhtpoliitikud kogunesid eriarvamusi selgeks rääkima.
IRL-i juhtpoliitikud kogunesid eriarvamusi selgeks rääkima. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Toompeal kogunes kolmapäeva õhtul Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioon ja eestseisus, et arutada volikogu eel ja järel erakonnas tekkinud pingeid ja erimeelsusi.

Kohtumisel arutati peamiselt kuu aja pärast toimuvate erakonna juhtorganite valimist. IRL-i esimees Margus Tsahkna ütles "Aktuaalsele kaamerale", et erakonna sees on erinevad nägemused, kuidas edasi minna.

Eestseisuse ja fraktsiooni liikmed said küsimusi esitada ka Marko Mihkelsonile, kes on pärast laupäevast volikogu erakonda teravalt kritiseerinud. Mihkelson ise ei soovinud oma mõtteid aga kaamera ees öelda.

"Mul ei ole mitte millegi eest vabandada. Ma arvan, et Markol ei ole samamoodi mitte millegi eest vabandada. Me oleme vabad inimesed, elame vabal maal ja käitume nii nagu me õigeks peame. Meil on omad põhimõtted ja ei olegi põhjust siin kellelgi vabandada.Täna küll ei arutatud selles suunas, kas kedagi peaks kusagile sisse või välja viskama. Eks niimoodi ikka on," rääkis Tsahkna.

Aseesimees Siim Kiisler aga ütles, et erakonnas lõhet ei ole.

"Ma ei näe lõhet praegu. Volikogus toimus hääletus ära ja tulemustest anti teada. Pole enam lõhet! Meil on nüüd ees uue juhtkonna valimised. Kõik hakkavad valmistuma valimiskampaaniaks ja õnneks toimub see väga kiiresti, lähiajal. Täpselt nii nagu ma soovisin oma ettepanekutes," kommenteeris Kiisler.

IRL-i fraktsiooni esimees Priit Sibul ütles varem ERR-ile, et ühisel koosolekul räägitakse, kuidas edasi tegutseda ning sellest, mis erakonda ühendab. "Tegin ettepaneku, et istuks maha ja arutaks. Tuleb suhelda ja on mõistlik omavahel asjad selgeks rääkida," märkis ta.

"Minu ettepanek ongi arutada seda, kuidas erakonnas ühiselt edasi minna. Ma arvan, et mingit konkreetset tulemust ei olegi mõtet oodata. Kui inimesed saavad omavahel läbi arutada, millised on probleemid ja kuidas nähakse, kuidas on võimalik koos edasi minna, siis ma arvan, et see ongi mõistlik lahendus," rääkis Sibul "Aktuaalsele kaamerale".

Sibula sõnul oli esmaspäevasel fraktsiooni koosolekul juttu ka ühisest avaldusest, lisades, et midagi kindlat siiski ei otsustatud.

Fraktsiooni liige Raivo Aeg ütles ERR-ile, et tema peab õigeks, kui probleemid räägitakse selgeks omavahel, mitte ei tõtata ajakirjanduse vahendusel suhteid klaarima.

"Ja tõepoolest, kui erakond mingil põhjusel ei sobi, siis on võimalus lahkuda. Keegi pole ju sunniviisiliselt erakonna külge liidetud," lausus Aeg. Ta lisas, et IRL-is toimuva suhtes kriitiline olnud Marko Mihkelsoni väljaviskamist erakonnast fraktsiooni koosolekul ta ei nõudnud.

Mihkeson ütles ERR-ile, et ta ei kommenteeri koosolekuid, kus ise pole saanud osa võtta. "Usun, et tegemist on infomüraga," märkis ta.

Mihkelson rääkis, et IRL-il on kindlasti head väljavaated olla edumeelne ja isikuvabadusi kaitsev konservatiivne jõud Eesti poliitika paremtiival. "Parim viis seda saavutada on näidata ka ise sisemist valmisolekut muutusteks. Viimasel volikogul ma seda valmisolekut kahjuks ei tunnetanud. Seepärast ootan huviga, millised ideed ning kandidaadid erakonna esimehe kohale tõusevad," lausus Mihkelson.

IRL-i esimehe kohalt taanduv kaitseminister Margus Tsahkna ütles laupäevase volikogu järel, et sisuliselt pole suurt vahet, kes on partei järgmine esimees. Kaitseministrina lubas ta jätkata nii kaua, kui tal lastakse seda teha.

IRL-i volikogu esimees Helir-Valdor Seeder andis mõista, et kui parteiliikmed tema kandidatuuri 13. mai suurkoguks üles seavad, siis ta tõsiselt kaalub väljakutse vastuvõtmist.

IRL-i naiskogu tegi aga kolmapäeval sotsiaalkaitseminister Kaia Ivale ettepaneku kandideerida erakonna esimeheks.

 

Toimetaja: Indrek Kuus, Merili Nael

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: