Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Seeder kaalub IRL-i juhiks kandideerimist

Helir-Valdor Seederil on palju toetajaid.
Helir-Valdor Seederil on palju toetajaid. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

IRL-i volikogu esimees Helir-Valdor Seeder andis mõista, et kui parteiliikmed tema kandidatuuri 13. mai suurkoguks üles seavad, siis ta tõsiselt kaalub väljakutse vastuvõtmist.

"Aktuaalse kaamera" küsimusele, kas ta seab enda kandidatuuri üles, vastas Seeder, et ei ole seda veel otsustanud.

"Eks lähinädalalad näitavad, kas mulle tehakse ettepanek. Ma ise enda kandidatuuri kindlasti ülesse ei sea. Kui seda tehakse erakonna liikmete poolt ja erinevate erakonna ühenduste poolt, siis ma tõsiselt seda kaalun," lausus Seeder.

Pärast laupäevast volikogu on selge, et IRL saab 13. mail endale uue esimehe, sest senine erakonnajuht Margus Tsahkna enam ei kandideeri.

IRL-i juhtorganitesse kandideerimise välistas ka praegune aseesimees Marko Mihkelson, kelle sõnul oli andis volikogu selge signaali - erakond muutusi ei soovi.

"13. mail valitakse IRL-ile seetõttu kuulekat koosoleku juhatajat, mitte aga tegevusvabadusega ning visioonikat liidrit," väitis Mihkelson.

IRL-i laupäevane volikogu lükkas tagasi erakonna esimehe Margus Tsahkna ettepanekud põhikirja muutmiseks. Volikogu otsustas suurkogu korraldada 13. mail Tallinnas. Seal valitakse juhtorganid - esimees, aseesimehed, eestseisus, revisjonikomisjon ja aukohus. Erakonna juhtorganid valitakse hetkel kehtiva põhikirja järgi.

Kandidaate üles seada vähemalt 20 päeva enne suurkogu ja nimekiri suletakse 14 päeva enne valimisi. Esimehe ja aseesimehe kandidaadi ülesseadmiseks on vajalik 50 erakonna liikme toetusallkirja, muudesse valitavatesse ametisse kandideerimiseks on tarvis kümne liikme toetust.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: