Kaia Iva kandideerib naiskogu toel IRL-i esimeheks

{{1491986460000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) naiskogu tegi sotsiaalkaitseminister Kaia Ivale ettepaneku kandideerida erakonna esimeheks. Iva kinnitas täna erakonnale oma otsusest kandideerida.

Veel päeval ütles Iva ERR-ile, et kaua ta vastusega ei viivita, sest see poleks ainuüksi inimlikult kuigi mõistlik. "Ütlen kindla "jah" või "ei" lähipäevil, veel sel nädalal," sõnas Iva.

Iva teatas aga juba õhtul erakonnakaaslastele, et nõustub kandideerima IRL-i esimeheks.

Teiste erakondadega ühinema ei kiirusta

Kaia Iva ütles, et "Aktuaalse kaamera" otsestuudios, et kidurast seisust aitab erakonda edasi vaid tõsine töö.

"Meil ei ole sellist probleemi, et meil oleks mingi joon või rindejoon, pigem on küsimus, kas üks või teine idee on kõige parem," väitis Iva, et erakond on endiselt ühtne-

Vajadust ühineda konservatiivsel tiival olevatel erakondadel - IRL, Vabaerakond, EKRE - ta ei näe. "Me ei ole ühinemismõtteid mõelnud, aga kindlasti tahame head koostööd teha."

Kas Viktoria Ladõnskajast võiks saada erakonna Tallinna esinumber, ei kiirustanud Iva kinnitama ega ka ümber lükkama.

"Minule väga meeldiks Viktoria Ladõnskaja selles rollis - selline särav, vahe mõistus ja väga hea pealehakkamine - ma usun, need on üsna olulised," tunnustas ta erakonnakaaslast. "Vahel on meilt küll küsitud, et kas te ei karda, et - ei ole ju tegemist puhta eestlasega? Muidugi ei ole, aga ta on väga tubli, väga kihvt ja väga arukas eestimaalane, nii et me väga loodame, et see võiks nii minna. Muidugi, millised on veel teised kandidaadid - pole ju veel selge," jättis Iva võimalused lahtiseks.

Tsahkna uuesti ei kandideeri

IRLi senine esimees Margus Tsahkna teatas, et tema ei kandideeri peatselt saabuval suurkogul uuesti esimeheks.

Peale Iva pole seni keegi teatanud oma valmisolekust esimeheks kandideerida. Võimaliku esimehekandidaadina on räägitud ka Helir-Valdor Seederist.

Iva lisas, et on toetust endale tundnud mitte ainult erakonna naiskogu poolt, vaid ka teistelt erakonna liikmetelt.

IRL-i suurkogu toimub 13. mail.

Toimetaja: Indrek Kuus, Merilin Pärli

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: