Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Politsei: iga 1300 elaniku kohta võiks olla üks abipolitseinik

Kord aastas lähevad abipolitseinikud kogu Eesti pealt Ida-Virumaa politseinikele appi.
Kord aastas lähevad abipolitseinikud kogu Eesti pealt Ida-Virumaa politseinikele appi. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Sel nädalal külastavad vabatahtlikud abipolitseinike nädala raames õppeasutusi, et tutvustada vabatahtlikku tööd.

Politsei- ja piirivalveametis (PPA) enam kui 1000 abipolitseinikku ning nende arv kasvab igal aastal, mullu liitus 186 inimest ning hetkel on kandidaadina ootel 94 soovijat, kelle keskmine vanus on 27 eluaastat ning aina rohkem on abipolitseinikuks soovijate seas naisi, ütles politsei pressiesindaja Marie Aava ERR-ile.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Varmo Reinu sõnul võiks tulevikus iga 1300 elaniku kohta olla üks abipolitseinik.

"Püüame enam panustada olemasolevate vabatahtlike suuremasse kaasamisse. Juba täna on iga neljas abipolitseinik iseseisva tegutsemise pädevusega. Iseseisva pädevusega abipolitseinikul on rohkem õigusi ning sel viisil saab ta oma rolli turvalisuse loojana maksimaalsel viisil rakendada. Omalt poolt tahame tõsta väljaõppe ja varustuse kvaliteeti," ütles Rein.

Abipolitseinike tegevuste ampluaa on lai - vabatahtlikud käivad korrakaitselistes patrullides ning on abiks arestimajas ja lennujaamas.

Samuti panustavad nad ennetustöösse ning on tänavatel suurürituste ajal. Äramärkimist väärib Harjumaa näitel maapiirkondades käima läinud iseseisva pädevusega jalgsi- ja autopatrullid.

"Nii tagatakse turvalisust maakonna äärealadel, kus mundrikandjate kohalolek ja nähtavus on ülioluline. Tahame veel enam suurendada abipolitseinike kaasatust piirkondlikus politseitöös, kriminaalpolitseis ja piirivalves," lisas Rein.

Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse esimees Rasmus Lahtvee sõnul kannab iga inimene, kes on valinud vabatahtliku ameti oma teiseks elukutseks, endas väärtusi, mis aitavad elu Eestis turvalisemaks muuta.

17.-21. aprillini tutvustavad vabatahtlikud korrakaitsjad erinevates koolides abipolitseinikuna tegutsemise võimalusi, tutvustavad politseitööd ja räägivad sellest, miks nad on valinud vabatahtliku tegevuse.

20. aprillil 1994. aastal võeti vastu esimene abipolitseinike seadus.
Eesti Abipolitseinike Kogu eestvedamisel toimub teemanädal juba kolmandat aastat ning nädalale tõmmatakse pidulikult joon alla 22. aprillil toimuval aktusel.

Aktusel tunnustab Kogu oma aktiivsemaid liikmeid ning parimaid partnereid, nende seas kolleege politseist, kes enim panustavad abipolitseinike kaasamisse.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: