Küsitlus: pooled brittidest toetavad Konservatiivset Parteid

Peaminister Theresa May parlamendis
Peaminister Theresa May parlamendis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Peaminister Theresa May juhitud Konservatiivset Parteid toetavad 8. juuni ennetähtaegsete valimiste eel pooled brittidest, selgus pühapäeval avaldatud küsitlusest.

Tabloidi Sunday Mirror tellitud küsitluse läbi viinud uuringufirma ComRes ütles, et erakond suutis sümboolse 50 protsendi piiri viimati ületada 1991. aasta jaanuaris.

Interneti teel läbi viidud küsitluse andmeil on opositsioonilise Tööpartei toetus 25 protsenti ja Euroopa-meelse Liberaaldemokraatliku Partei toetus 11 protsenti.

Teistel sel nädalavahetusel avaldatud küsitluste andmeil jääb toetus Konservatiivsele Parteile 40 ja 48 protsendi ja Tööparteile 25 ja 29 protsendi vahele.

Valimisteni on veel seitse nädalat ning ComResi esimees Andrew Hawkins hoiatas, et konservatiividel ei maksa jääda loorberitele puhkama.

"See on erakonna seisukohast hea probleem, kui sellest hoolimata on tegemist väljakutsega valimistel, mille osalusprotsent võib jääda madalaks ning seekaudu kutsuda esile mitmeid raskesti ennustatavaid ja ehk ka üllatuslikke tulemusi konkreetsetes valimisringkondades," lausus Hawkins.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: