Eesti hakkab mais märgistama veepiiri Venemaaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tooder
Tooder Autor/allikas: kalastaja.ee

Mais alustab politsei- ja piirivalveamet (PPA) koos veeteede ametiga Peipsile, Lämmijärvele ja Pihkva järvele kokku 126 kilomeetrile toodrite ehk meremärkide paigaldamist.

Politsei- ja piirivalveameti integreeritud piirihalduse büroo juhtivametniki Aimar Kössi sõnul on tegemist piirirežiimi ala tähistamisega, kirjutab Tartu Postimees.

Piirirežiimi ala tähistatakse ebaseaduslike piiriületuste või režiimialale sattumise ennetamiseks ning režiimiala on 200 ja 50 meetrit piirist, millele ei tohi piiriveekogudel viibijad siseneda.

Peipsi, Lämmijärve ja Pihkva järve piirirežiimi ala tähistatakse kuni 171 toodriga ligi 126 kilomeetri pikkuselt, lisaks tähistatakse toodritega piirirežiimi ala Narva veehoidlal.

Toodrid paigaldatakse üksteisest nähtavuskaugusele ehk kahe toodri vahemaa on umbes 1,6 kilomeetrit ning toodrite paigaldamisel järgitakse põhimõtet, et ujuvvahendiga piiriveekogul viibival inimesel tekiks silmside kahe lähestikku asuva piirirežiimi ala tähistava märgiga.

Kõik toodrid varustatakse hoiatava tähisega, millel on eesti, vene ja inglise keeles tekst "Seis! Eesti riigipiir!".

Kogu idapiiri väljaehitus, vee- ja maismaapiir kogu Eesti-Venemaa piiri ulatuses läheb maksma kokku 74 miljonit eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: