Eesti hakkab korrastama riigipiiri Lätiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigipiir.
Riigipiir. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) asub korrastama Eesti ja Läti riigipiiri, mis on kohati võssa kasvanud. Samuti korrastatakse ja puhastatakse piiritähised, tööde eeldatav maksumus on 550 000 eurot.

Juba sel aastal laseb PPA piirisihilt niina rohtu, kõigata võsa ja puid. Seda on plaanis teha ainult Eesti pool piiri kogu Eesti-Läti piiri ulatuses Eesti -Läti Vene piiride kolmikpunktist kuni Riia laheni.

Pool sellest ehk Läti poolt väljaehitatud lõik kuni Riia laheni on PPA andmetel pikemat aega hooldamata ning seal on suures osas vaja kõigepealt maha võtta noort metsa ja raiuda võsa.

Piirilõigul on ette nähtud ka piiripostide puhastamine õietolmust, liivast ja muust mustusest, samuti piiripostide purunenud või lagunenud kupitsate taastamine või remont.

Tänavu mais alustas PPA koos veeteede ametiga Peipsile, Lämmijärvele ja Pihkva järvele kokku 126 kilomeetrile toodrite ehk meremärkide paigaldamist.

Samuti hakkab piirivalve regulaarselt tellima idapiiril asuvatest jõgedest ja ojadest kopratammide eemaldamist, kuna need hõlbustavad salakaubavedajate ja teiste ebaseaduslike piiriületajate liikumist.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: