Ametiühingud avalikustasid haiguspäevade vabatahtlikud hüvitajad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1493632140000 | amCalendar}}
Foto: Wikimedia Commons

Ametiühingute keskliit avalikustas esmaspäeval 50 tööandjat, kes hüvitavad töötajaile vabatahtlikult 2. ja 3. haiguspäeva.

Esmaspäeval Vabaduse väljakul toimunud perepäeval tunnustasid ametiühingud neid tööandjaid, kes hüvitavad töötajatele esimesed haiguspäevad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on nimekiri juba 50 firmaga, kes on seda teinud. Me tahaksime, et see nimekiri oleks vähemalt 500, kui mitte 5000, et kõik inimesed või vähemalt enamik saaksid sellest osa, et nad saaksid jääda koju kui neil on tõesti halb olla," rääkis Eesti ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.

Ta lisas, et kuna töötajaskond vananeb ja väheneb ning inimetel tuleb tööl käia kauem, siis on tähtis, et töökeskkond oleks hea.

"Meil on hädasti vaja, et ettevõtted vaataksid üle oma töökeskkonna - kus on stress liiga kõrge, kus on mingid muud tervist ohustavad asjad. Me peame sellesee tõsisemalt suhtuma," ütles Peterson.

Tema sõnul peaksid inimesed olema ka ise töökeskkonna suhtes nõudlikumad. Samuti tuleks tema hinnangul oma tervisest rohkem hoolida.

Perepäeval tervitusega esinenud peaminister Jüri Ratas arvas, et oma tervise heaks saab kõige rohkem teha iga inimene ise, kuid ka riik saab abiks olla.

"Kui veel paar aastat tagasi ei olnud absoluutselt diskussiooni selles osas, et kui tööandja annab töötajale võimaluse käia ujumas või jõusaalis, hoolitseda oma tervise eest, siis riik ütles selle peale, et tuleb erisoodustust maksta. Täna ütleb riik selle peale, et kui tööandja panustab oma töötaja tervisesse, siis teatud määral erisoodustust maksta ei tule. Kindlasti saab riik luua alati raamistiku," rääkis Ratas.

Ametiühingute keskliidu andmetel on vabatahtlikult töötajaile vähemalt 2. ja 3. haiguspäeva hüvitavad tööandjad: Eesti Ametiühingute keskliit, Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing, Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühing, Tööandjate Keskliit, Vinni vallavalitsus, Tartu ülikool, keskkonnaagentuur, ENSTO Ensek, Harku vallavalitsus, Eesti Rahvusringhääling, Swedpank, Oshino Electronics Estonia OÜ, AS Eesti AGA, Õigusnõu Õigusbüroo, politsei- ja piirivalveamet, DPD Eesti, SLO Eesti AS, FCR Media AS, Proekspert AS, Teater Vanemuine, IF kindlustus, Fazer FoodMotoneti kaubamaja, Saku vallavalitsus, TERVIS. E.KE OÜ, Sa Tartu Eluasemefond, Tele2, Compensa Life Vienna Insurance Group SE, Icefire OÜ, Viking Life-Saving Equipment Estonia AS, Scania Eesti AS, OÜ Agroproff, Võru Kesklinna Kool, sotsiaalministeerium, Playtech, siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), Tieto Estonia AS, Rephop OÜ, LHV pank, SEB pank, Bondora AS ja tema tütarettevõtted, AS Irest Ehitus, Balti kaitsekolledž, Helmes AS, SYNLAB Eesti OÜ, Eesti kaitsevägi, sotsiaalkindlustusamet, AS Eesti Teed, Elektrilevi OÜ, Eesti Rahvusraamatukogu ning Nordea Bank AB Eesti filiaal.

Ametiühingute keskliit küsitles esmaspäeval Vabaduse väljakul korraldataval perepäeval töötajaid, et saada kokku nimekiri tööandjatest, kes hüvitavad oma töötajaile esimesi haiguspäevasid ja kes jätavad selle tegemata.

Osad keskliidule teada olevad ettevõtted hüvitavad haiguspäevi ka saja protsendi ulatuses ning juba alates esimesest haiguspäevast.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: