Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna linnavolikogu hääletas Semjonovile teenetemärgi andmise poolt

{{1493882040000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Trofimov/Den za Dnjom/Scanpix

Tallinna linnavolikogu toetas 39 poolthäälega neljapäevasel istungil eelnõud, mille kohaselt antakse Tallinna teenetemärk paarikümnele inimesele, nende seas ka keskfraktsiooni kuuluvale Aleksei Semjonovile (KE). Vastu oli kuus linnavolinikku.

Keskerakond pani Tallinna teenetemärgi saajate kandidaadid hääletusele paketina. Opositsioon soovis iga teenetemärgi saaja üle eraldi hääletada, aga see muudatusettepanek ei läinud läbi.

Lisaks Semjonovile saavad Tallinna teenetemärgid Raivo Allev, Heino-Enn Arpo (IRL), Juhan Hindov (KE), Kaie Holm (RE), Aadu Jõgiaas (KE), Peeter Järvelaid (KE), Anvar Kima, Vello Kink, Artur Klett, Ingrid Laas, Elsa Laasi, Adik Levin, Heili Luik, Alo Lõoke (IRL), Agu Möldre, Sergei Nikonov (KE), Rein Ottoson, Jaan Paas, Vjatšeslav Prussakov (KE), Mari Roots, Maido Saar, Liivi Sagara, Helgi Sallo, Veera Staniševskaja, Jaan Talts (RE), Elmar-Johannes Truu (KE), Mare Väljataga.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul Tallinna teenetemärgi kandidaadiks esitatud Aleksei Semjonovit tunnustanud nii presidendid kui ministrid ning ta on Tallinna linna tunnustuse täielikult ära teeninud.

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et tema poleks Semjonovit Tallinna teenetemärgi kandidaadiks esitanud.

IRL, Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid on Semjonovile teenetemärgi andmise vastu.

Semjonov on oma tegevusega figureerinud kapo aastaraamatutes, kus Semjonovi töökohaks olevat Inimõiguste Teabekeskust (ITK) on nimetatud üheks Venemaa mõjutuspoliitika peamiseks tööriistaks Eestis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: