Kaljulaid kiitis Eesti ja Soome kaitsekoostööd

Eesti president Kersti Kaljulaid ja Soome president Sauli Niinistö.
Eesti president Kersti Kaljulaid ja Soome president Sauli Niinistö. Autor/allikas: Raul Mee

President Kersti Kaljulaid ja Soome riigipea Sauli Niinistö keskendusid laupäeval Kadriorus toimunud kohtumisel peamiselt Läänemere regiooni, aga ka laiemalt kogu Euroopa julgeolekule.

"Eesti ja Soome jaoks on oluline stabiilsus nii Läänemerel kui ka kogu Euroopas. Eesti ja Soome vahel on aastaid toiminud hea kaitsealane koostöö," ütles Kaljulaid kohtumise järel. 

Presidendid arutasid ka Euroopa tulevikku seoses Ühendkuningriigi lahkumisega Euroopa Liidust ja Eesti Euroopa Liidu eesistumist.

Samuti väljendasid riigipead ühist muret kliimamuutuste üle - kestlik Euroopa ja puhtama elukeskkonna tagamine on ka üks Eesti eesistumise prioriteete.

Soome president Sauli Niinistö, kes esineb laupäeval Lennart Meri konverentsil avasõnavõtuga, viibib Eestis Kaljulaidi kutsel.

Kaljulaid andis NATO abipeasekretärile üle riikliku teenetemärgi

President Kersti Kaljulaid andis laupäeval Kadriorus President Kaljulaid andis NATO abipeasekretärile Heinrich Braussile üle teenetemärgi. Autor: Raul Meeile üle talle tänavu omistatud Maarjamaa Risti III klassi teenetemärgi.

NATO abipeasekretäri kaitsepoliitika ja -planeerimise valdkonnas Heinrich Braussi teeneks on NATO kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamise eestvedamine, sealhulgas NATO suurendatud sõjaline kohalolek Eestis ning teistes Balti riikides.

"Eesti riiklik teenetemärk tähistab tunnustust teie tööle Eesti riigi heaks," ütles Kaljulaid teenetemärki üle andes.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: