Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lapimaal algas korraga kaks suurt sõjaväeõppust

USA hävituslennuk F-15 Rovaniemi õhuväebaasi lennuväljale maandumas, 17. mai.
USA hävituslennuk F-15 Rovaniemi õhuväebaasi lennuväljale maandumas, 17. mai. Autor/allikas: twitter.com/FinnishAirForce

Lapimaal algas esmaspäeval kaks suurt sõjaväeõppust, mis kestavad paar nädalat.

Soome, Norra ja Rootsi ühisel õhuväeõppusel Arctic Challenge Exercise (ACE) on kohal rohkem kui sada erinevat lennukit. Tegemist on juba järjekorras kolmanda ACE-õppusega ning esimest korda vastutab selle korraldamise eest Soome. Käesolev ACE-õppus on ka aasta üks suuremaid õhuväeõppusi Euroopas ning lisaks hävituslennukitele on kaasatud ka tankerlennukeid, luurelennukeid ja päästekoptereid, vahendas Yle.

Lisaks eelpool mainitud kolmele riigile on ACE-õppusele oma sõdureid ja lennukeid saatnud ka USA, Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, Šveits, Holland, Belgia ja Kanada.

Soomes on ühise õhuväeõppuse peamiseks baasiks Rovaniemi, Norras Bodø ja Rootsis Luleå. Lennatakse kõigi kolme riigi põhjapoolsetes piirkondades.

Samal ajal algas Rovaniemi lähistel Rovajärvi polügoonil maaväeõppus Army North 17, mida juhib Kainuu brigaad ja millest võtab osa 6150 sõdurit ja tuhatkond erinevat sõidukit.

Soome kaitseväe teatel on õppuse eesmärgiks moodustada piirkondlik ja kõiki relvaliike ühendav õppusteüksus ning harjutatakse ühist juhtimist nii õppelaskmistel kui ka lahingõppustel.

Maaväe õppust toetab õhust ka eelpool mainitud ja paralleelselt toimuv rahvusvaheline õhuväeõppus. 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: