Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Clinton süüdistas Vene-Trumpi "kokkumängu" veel enam oma valimiskaotuses

Hillary Clinton heategevuslikul lõunal New Yorgis.
Hillary Clinton heategevuslikul lõunal New Yorgis. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Demokraatide nominent mullustel USA presidendivalimistel Hillary Clinton läks kolmapäeval veel sammukese kaugemale valimiskaotuse põhjendamises Venemaa sekkumisega.

Clintoni sõnul on ameeriklastel, sealhulgas vabariiklasest presidendi Donald Trumpi lähikondlastel, selles oma osa.

Clinton esines California tehnoloogiakonverentsil pikema kõnega desinformatsioonikampaaniast tema vastu, mis tema väitel oli juhitud Moskvast ja mõjutas valimiste tulemusi.

"Minu meelest ja nende vastuluure inimeste hinnangul, kellega ma olen kõnelnud, ei saanud venelased teada, kuidas seda teavet kõige paremini relvana kasutada, kui neid poleks juhitud," märkis Clinton, viidates valeinformatsiooni laviinile, sotsiaalmeedia sõnumitele ja tema kampaania meilikontosse häkkimisele.

"Me saame üha rohkem infot Trumpi kampaaniaametnike ja Trumpi liitlaste kõigi kontaktide kohta venelastega enne ja pärast valimisi ning valimiste ajal."

Mitmed USA kongressikomiteed on käivitanud juurdluse Venemaa katsete kohta mõjutada 2016. aasta valimistulemusi ning selle võimalikku koordineerimist Trumpi kampaaniaabide ja liitlastega.

Justiitsministeerium nimetas endise FBI direktori juhtima eraldiseisvat, sõltumatut juurdlust.

Clintoni sõnul oli parim näide seesugusest koordineerimisest kuu aega enne hääletust, mil WikiLeaks avaldas Clintoni kampaaniajuhi John Podesta häkitud meilid vaid mõni tund pärast seda, kui avalikkusesse jõudis video, kus Trump naiste suhtes halvustavat ja alandavat keelepruuki tarvitab.

Ühtlasi seostas Clinton taaskord lüüasaamist ka FBI direktori James Comey tegutsemisega, kes olevat andnud tema kampaaniale ränga hoobi, kui ta vaid mõni päev enne valimisi avas taas lühidalt uurimise eraserveri kasutamise kohta kirjavahetuses ajal, kui Clinton oli välisminister.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: